Xbox świętuje miesiąc dumy LGBT+, Wreckfest i Ghostrunner z wersją dla Series S|X

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Ostatnie dwa dni przyniosły nam garść ciekawych informacji. Pora ja wszystkie podsumować w jednym miejscu.

Seria ogłoszeń zaczęła się od zapowiedzi niespodzianki, czyli niezapowiedzianej wersji Wreckfest dal Xbox Series S oraz X. Co ważne aktualizacja gry jest już dostępna teraz i pozwoli cieszyc się rozgrywką w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K. Ponadto zostało poprawione oświetlenie oraz inne efekty wizualne, a także rozszerzono tryb wieloosobowy do nawet 24 graczy.

Niestety nie uświadczymy tutaj funkcji Smart Delivery, co oznacza ze aktualizacja jest dodatkowo płatna i opcjonalna. Pocieszeniem w tej sytuacji może być jednak fakt, że obecni posiadacze gry mogą nabyć ulepszenie w niższej cenie, wynoszącej 41,39 złotych. Naszą recenzję Wreckfest przeczytacie pod tym linkiem.


Polski i zarazem kapitalny Ghostrunner także doczekał się zapowiedzi swojego ulepszenia. Tutaj zaś musimy co prawda poczekać jeszcze do 28 września, aczkolwiek aktualizacja będzie zupełnie darmowa. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim ciachania w 120 klatkach na sekundę przy obrazie 4K a także raytracingu oraz dźwięku przestrzennego. Oczywiście zarówno tutaj jak i w Wreckfest ekrany ładowania zostaną znacząco skrócone. Naszą recenzję Ghostrunnera przeczytacie pod tym linkiem.


Idąc dalej przez ostatnie wydarzenia, dochodzimy do miesiąca dumy LGBT+. Microsoft zawsze dąży do tego, aby być otwartym na wszystkich graczy. Z tej okazji przyłącza się także i do tego wydarzenia. W jego ramach możemy spodziewać się kilku niespodzianek, które mogą zainteresować graczy. Oto one:

Xbox Pride Gear
Specjalna seria oficjalnych, licencjonowanych ubrań Xbox Pride Gear. Całą kolekcję możecie przejrzeć pod tym linkiem, a nawet dokonać zakupu z dostawą do Polski.


Tell Me Why za darmo w czerwcu
Tell Me Why jest chyba każdemu graczowi Xbox znaną grą od twórców Life is Strange. Tytuł ten został wybrany nie przypadkowo. Jego bohater, Tyler jest osobą transpłciową. W trakcie rozgrywki czeka wiele zagadek z przeszłości do rozwiązania. Tytuł przypiszecie do swoich kont zupełnie za darmo do końca czerwca, zarówno na platformie Xbox, jak i Steam. Naszą recenzję Tell Me Why przeczytacie pod tym linkiem.


Tęczowy 2017 Ford Focus RS w Forzie dla każdego
Wszyscy gracze Forzy Horizon 4 oraz Forzy Motorsport 7 otrzymają zupełnie za darmo samochód 2017 Ford Focus RS w tęczowym malowaniu. Żeby odebrać auto wystarczy jedynie odpalić grę i przejść do centrum wiadomości. Tam powinien czekać na Was prezent.


Specjalny motyw oraz obrazki profilowe
Gracze otrzymali także możliwość bycia otwartym i pokazania siebie innym, takim, jakim się jest. W tym celu przygotowano specjalny motyw profilu w barwach LGBT+, a także dwa awatary. Wszystko to znajdziecie w ustawieniach swojego profilu. Podobnego upominku mogą spodziewać się gracze Halo: The Master Chief Collection – tam przygotowano specjalne karty gracza.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: