Jak korzystać z Xbox Game Pass na PC?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

W tym krótkim poradniku pokażemy Wam, jak pobierać gry w ramach abonamentu na komputer. Zapraszamy do lektury.

Aby w ogóle móc skorzystać z katalogu dostępnych gier, koniecznie musicie posiadać wykupiony Xbox Game Pass dla PC lub Xbox Game Pass Ultimate. Jeżeli go jeszcze nie macie, to zdobędziecie go za jedyne 4 złote w ramach Xbox Super Sale. Link do oferty znajdziecie tutaj. Zwykły Xbox Game Pass nie da Wam możliwości korzystania z dostępnych gier.

Kolejnym warunkiem koniecznym, jest pecet z systemem Windows 10. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by był to laptop. Ważne, aby posiadać sprzęt, który poradzi sobie z wybranymi przez Was tytułami. Informacje na ten temat znachodzicie później już w aplikacji Xbox.

To właśnie ta aplikacja będzie nam potrzebna. I teraz co istotne – nie jest to aplikacja, do której mogliście stremować Waszą rozgrywkę z konsoli na ekran monitora. Ta zmieniła się teraz w „Pomocnik konsoli Xbox” („Xbox Console Companion App”). Do gry z katalogu Xbox Game Pass dla PC bezpośrednio na kompie, potrzebny nam będzie po prostu program „Xbox”.

Ten znajdziecie w Microsoft Store. Jak widzicie na poniższym zdjęciu,s jest to jeszcze wersja Beta:

Gdy już pobierzecie powyższą aplikację, możecie do niej przejść i cieszyć się wygodnym dostępem do aktualnie oferowanych gier. Wszystko ułożone jest w jak najbardziej przystępny sposób. Gry posortowano na wiele kategorii, co ułatwi przeszukanie interesującego Was gatunku. Oczywiście nie zabrakło tez zwyczajnej wyszukiwarki. Z kolei po lewej stronie aplikacji, znajdą się zainstalowane przez Was gry.

Na karcie każdej gry znajdziecie standardowo rzuty ekranu, transmisje, recenzje, oraz zalecane jak i minimalne wymagania systemowe. Podobnie jak w przypadku konsoli, pobrane gry są aktywne, jedynie w czasie posiadania przez Was subskrypcji, lub do momentu opuszczenia usługi przez daną produkcję.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: