Xbox Game Pass

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Abonament Xbox Game Pass oferuje swobodny dostęp do katalogu ponad 150 pełnych wersji gier. Miesięczna opłata wynosi 39,99 zł. Dodatkowo, gdy będziesz chciał kupić grę na własność, aby korzystać w niej nawet, gdy abonament wygaśnie, wszystkie produkcje ze zbioru są przecenione o 20%, a dodatki o 10%.

Każdego miesiąca pojawiają się nowe pozycje, aczkolwiek wybrane będą też znikają po pewnym czasie, a informacje na ten temat będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto zaznaczyć, że usługa działa tylko na konsoli Xbox One, co oznacza, że nie odtworzymy żadnej gry XGP na Xbox 360, nawet jeżeli jest to gra w ramach wstecznej kompatybilności. Część z nich działa za to na komputerach,a więcej gier na peceta znajdziecie w oddzielnej subskrypcji Xbox Game Pass dla PC.

Abonament Xbox Game Passmożna kupić na stronie xbox.com/game-pass oraz u wybranych sprzedawców. Korzystanie z subskrypcji Xbox Game Pass nie wymaga posiadania abonamentu Xbox Live Gold. Ten jednak jest wymagany do trybów online.

»Zobacz również: Wszystko o EA Play


Najczęściej zadawane pytania:

Nie, Cloud Gaming jest jedynie częścią subskrypcji Xbox Game Pass w wersji Ultimate.

Subskrypcja EA Play nie będzie dodatkowo dostępna w ramach podstawowego Game Pass’a. Zadziała to tylko w przypadku wersji Ultimate.

Tak, wspomniana subskrypcja działa również w ramach konsoli domowej.

Xbox Game Pass Ultimate łączy ze sobą następujące subskrypcje:

  • EA Play
  • Cloud Gaming
  • Xbox Live Gold
  • Xbox Game Pass
  • Xbox Game Pass dla PC

Ponadto gracze mogą liczyć na tak zwane Perksy (zwane po polsku jako „Korzyści”). Te to nic innego, jak nieregularne bonusy, które można regularnie odbierać. Mogą być do na przykład drobne lub większe dodatki do gier, doładowania abonamentów takich jak Spotify itd. Nie ma reguły co i kiedy tam trafi.

Usługa działa tylko na konsoli Xbox One oraz Xbox Series S|X (w przypadku wersji Ultimate także na PC), co oznacza, że nie odtworzymy żadnej gry z XGP na Xbox 360 (nawet jeżeli jest to gra w ramach wstecznej kompatybilności).

Aczkolwiek, wybrane gry, działające w ramach Xbox Play Anywhere, będzie można grać również na komputerach z systemem Windows 10.

Każdego miesiąca pojawiają się się nowe pozycje, aczkolwiek wybrane będą też znikać po pewnym czasie, informacje na ten temat będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem, między innymi na naszej stronie.

Nie, aby grać w pobrane gry wymagany jest w trym czasie aktywny abonament.

Xbox Game Pass oferuje swobodny dostęp do katalogu ponad 100 pełnych wersji gier. Miesięczna opłata wynosi (od 1 czerwca 2018) 40 zł. Dodatkowo, gdy będziesz chciał kupić grę na własność (aby korzystać w niej nawet, gdy abonament wygaśnie), wszystkie produkcje ze zbioru są przecenione o 20% a dodatki o 10%.

Nie, by cieszyć się grami z Xbox Game Pass nie potrzebujesz aktywnego konta Gold.

Od dnia 1 czerwca 2018, koszt abonamentu to 40 zł za miesiąc.

Load More

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: