Xbox Game Pass Ultimate

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Xbox Game Pass Ultimate jest to najnowszy abonament Microsoftu. Jego standardowa cena to 54,99 złotych miesięcznie. Korzyścią, jaką mamy z jego posiadania, to połączenie ze sobą trzech subskrypcji. Xbox Live Gold, Xbox Game Pass oraz Xbox Game Pass dla PC.

Abonament ten można aktywować w dowolnym, wybranym przez siebie czasie. Niezależnie, czy ma się aktywną którąkolwiek subskrypcję, czy też żadnej. W przypadku posiadania aktywnego już konta Gold oraz Xbox Game Pass, członkostwa te zostaną anulowane i zastąpione przez Xbox Game Pass Ultimate. W momencie migracji, będące aktywne do tego momentu abonamenty zsumują się i wyrównają do tego najdłużej ważnego. Można więc zyskać kilka bonusowych miesięcy (maksymalnie 36).

Podsumowując, po aktywacji Xbox Game Pass Ultimate otrzymujemy:

  • Xbox Live Gold
  • Xbox Game Pass
  • Xbox Game Pass dla PC

Aktywacji dokonacie przy użyciu konsoli lub poprzez Microsoft Store przy użyciu tego linku.


Zgadza się. Posiadacze Xbox Game Pass Ultimate mogą korzystać z gry w chmurze bez żadnych dodatkowych opłat (Pomijając potencjalne opłaty o operatorów sieci telefonicznej, za wykorzystany transfer danych).

Zgadza się. Począwszy od 10 listopada 2020, EA Play wchodzi w skład Xbox Game Pass Ultimate (wyłącznie Ultimate) bez żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto, część gier będzie dostępna w ramach streamingu na urządzenia mobilne.

Tak, wspomniana subskrypcja działa również w ramach konsoli domowej.

Tak. W skład Xbox Game Pass Ultimate wchodzi również Xbox Live Gold, który to umożliwia.

Xbox Game Pass Ultimate łączy ze sobą następujące subskrypcje:

  • EA Play
  • Cloud Gaming
  • Xbox Live Gold
  • Xbox Game Pass
  • Xbox Game Pass dla PC

Ponadto gracze mogą liczyć na tak zwane Perksy (zwane po polsku jako „Korzyści”). Te to nic innego, jak nieregularne bonusy, które można regularnie odbierać. Mogą być do na przykład drobne lub większe dodatki do gier, doładowania abonamentów takich jak Spotify itd. Nie ma reguły co i kiedy tam trafi.

Nie. Te pozostaną na Twoim dysku, gdy były zapisane, lecz nie będą już grywalne. Aby móc znowu w nie zagrać, wymagana będzie ponowna aktywacja wybranego abonamentu. Wyjątkiem są jedynie gry dla Xbox 360, przypisane w ramach Xbox Live Gold.

Nie. Wybór subskrypcji jest ostateczny, a powrót do pojedynczych abonamentów nie jest możliwy. Możliwość taka pojawi się dopiero po wygaśnięciu abonamentu.

Nie powinno być z tym problemów. Natomiast dla przykładu, przy próbie aktywacji miesiąca Xbox Live Gold, może zostać nam zaoferowane 20 dni Xbox Game Pass Ultimate. Przelicznik konwersji może się z czasem zmieniać. Na dzień 12.06.2019 przelicznik wygląda następująco:

Kod na… Otrzymujesz…
1 miesiąc Gold 20 dni Ultimate
3 miesiące Gold 50 dni Ultimate (ponad 1 miesiąc)
6 miesięcy Gold 79 dni Ultimate (ponad 2 miesiące)
12 miesięcy Gold 4 miesiące Ultimate
24 miesięcy Gold 8 miesięcy Ultimate
1 miesiąc Xbox Game Pass (plan gier na konsole) 20 dni Ultimate
3 miesiące Xbox Game Pass (plan gier na konsole) 2 miesiące Ultimate
6 miesięcy Xbox Game Pass (plan gier na konsole) 4 miesiące Ultimate
12 miesięcy Xbox Game Pass (plan gier na konsole) 5 miesięcy Ultimate
24 miesiące Xbox Game Pass (plan gier na konsole) 10 miesięcy Ultimate
1 miesiąc Xbox Game Pass z planem gier na PC 20 dni Ultimate

Load More

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 7 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: