Xbox One X

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Tutaj znajdziesz wszystko co wiemy na temat najnowszej konsoli Xbox One X.

Xbox One X skupia się przede wszystkich na dostarczeniu rozrywki w prawdziwym 4K oraz z HDR-em. Dotychczasowe gry będą kompatybilne, a nawet mają wyglądać i działać lepiej na Xbox One X, z bogatszymi teksturami, szybszą animacją i skróconym czasem ładowania. Różnicę mamy zauważyć też na telewizorach niewspierających Ultra HD i HDR, dzięki technologii supersamplingu. W standardzie konsoli znajdziemy system dźwięku Dolby Atmos oraz odtwarzacz Blu-ray 4K.

 


 

Xbox One X w liczbach:

 • CPU: własne CPU, 2,3 GHz, osiem rdzeni, 4 MB L2 cache
 • GPU: własne GPU, 1172 MHz, 40 jednostek obliczeniowych, opcje arichtektury Polaris AMD, 6 teraflopów
 • Pamięć: 12 GB GDDR5 (6,8 GHz), przepustowość 326 GB/s (9GB na gry, 3GB dla systemu operacyjnego)
 • Flash: 8 GB
 • Dysk twardy: 1 TB, 2,5″
 • Napęd optyczny: 4K Blu-ray znany z Xbox One
 • Wbudowany Zasilacz: 245 W
 • Wyjście HDMI: 2160p, 60 Hz, HDR10, HDCP 2.0
 • Kodeki wideo: HEVC/h.265, VP9, AVC/h.264, MPEG2, MPEG4 part 2, VC1/WMV9
 • Audio HDMI (zakodowane): Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0/5.1/7.1, Dolby TrueHD z Atmos (z gier)
 • Audio HDMI (podawane): Dolby TrueHD (opcjonalnie Atmos), DD+ (opcjonalnie Atmos), DTS-HR/MA (opcjonalnie DTS:X)
 • Audio SPDIF (zakodowane): Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0
 • Kodeki audio (odkodowane): AAC, MP3, MPEG1, WMV
 • Łączność bezprzewodowa: IEEE 802.11ac (5 GHz/2,4 GHz), 2×2 WiFi z WiFi Direct dla sieci domowych
 • Ethernet: IEEE 802.3 10/100/1000
 • Akcesoria radio: dedykowane radio bezprzewodowe Xbox Wireless
 • Wyjście HDMI: 2.0b
 • Wejście HDMI: 1.4b
 • Inne wejścia/wyjścia: 3x USB 3.0, SPDIF, nadajnik/odbiornik IR, port nadajnika IR. Kinect przez adapter USB jak w przypadku Xbox One

 


Cena i data premiery:

Konsola została wyceniona na około 2099 złotych. Do sprzedaży w Polsce trafi równocześnie ze światową premierą, czyli 7 listopada 2017 r.


6 Teraflopów:

O nich wiedzieliśmy już od samego początku i są główną zaletą urządzenia. Microsoft podkreśla, że 6TFS na konsoli Xbox to większa wydajność niż 6 teraflopów na komputerach PC. 4K na Scorpio wymaga wielkiej mocy, aby zapewnić najwyższą jakość tekstur i płynność 60 klatek na sekundę. Radzi sobie w tym lepiej niż PC, a wszystko dzięki idealnej konfiguracji. 6TFS odpowiedzialne jest również za kompatybilność tytułów Xbox One na Scorpio.

 


12GB GDDR5

Szybka pamięć ram GDDR5 (6,8 GHz) o przepustowości 326 GB/s została podzielona między gry i system. Deweloperzy otrzymają 9 GB z nich, a pozostałe 3 GB zarezerwowano na system operacyjny. Dla porównania Xbox One posiada 3GB na działanie systemu i 5GB na gry. W sumie twórcy otrzymują aż 75% więcej niż w przypadku Xbox One.

W połączaniu z zmodyfikowanym, ośmiordzeniowym procesorem daje rewelacyjne rezultaty i 9GB jest naprawdę wystarczające do wielkich możliwości.


Dysk twardy

Minimum oferowanej przestrzeni HDD w One X to 1TB. Ilość wariantów nie została aktualnie przedstawiona, ale na pewno będzie większy wybór. Dysk w Scorpio posiada większą przepustowość o 50% w porównaniu ze standardowym Xbox One.


Lepsze gry z Xbox One i Xbox 360

Nie tylko poprawa wydajności ma towarzyszyć nowej konsoli, ale i także różnice graficzne dotychczasowych gier. Tytuły, które na Xbox One miały problemy z płynnością, problemy z ładowaniem tekstur, gubiły klatki – bez problemu zostanie to rozwiązane na Scorpio, które wykorzysta w pełni swoją moc. Tym samym gry będą ładować się szybciej, co w niektórych produkcjach było bolączką dla graczy.

Gry premierowe dedykowane dla konsoli Xbox One, w tym m.in. Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands czy Rocket League otrzymają bezpłatne aktualizacje umożliwiające wykorzystanie mocy konsoli Xbox One X, w tym rozgrywkę w jakości obrazu 4K. Są to produkcje Xbox One X Enhanced, o którym więcej szczegółów w FAQ na samym dole tej strony.

 


ZOBACZ WSZYSTKIE TRAILERY GIER ZAPREZENTOWANE NA E3!


DVR

Potwierdza się, że dzięki nowym kodekom HEVC możliwe jest streamowanie gier w jakość 4K, w 60 klatkach na sekundę. To samo tyczy się to nagrywarek Xbox GameDVR. Miłym dodatkiem do wszystkiego jest obsługa HDR podczas nagrywania jak i wysyłania rozgrywki.

Tworzenie zrzutów ekranu jest jeszcze przyjemniejsze. Podczas wykonywania screenów otrzymamy szereg klatek, z których ami wybierzemy odpowiedni moment do uchwycenia i zapisania.


facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 


Chłodzenie i rozmiar

Xbox One X jest pierwszą konsolą z chłodzeniem za pomocą komory parowej. W urządzeniu znajduje się miedziana rurka z jonizowaną destylowaną wodą, która pochłania ciepło. Dotychczasowe wentylatory nie są tak wydajne jak ta metoda chłodzenia.


Wewnątrz konsoli umiejscowiono take zasilacz PSU 245 W ze znanym gniazdem „ósemki”. Porty na tyle konsoli ułożone są jak w Xbox One S, bez gniazda dla Kinect. Do podłączenia go ponownie ponownie potrzebny jest adapter, identycznie jak w modelu S od którego nowy sprzęt jest jeszcze mniejszy.


Najczęściej zadawane pytania:

[ultimate-faqs include_category=’xbox-one-x’]

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: