O nas

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Start

World of Xbox został założony pod koniec 2016 roku przez dwóch konsolowych zapaleńców. Blog z czasem zaczął zyskiwać nowych i stałych czytelników, co niesamowicie motywuje nas do dalszego działania. Dzięki temu możemy dalej funkcjonować, wiedząc, że chcecie wracać po nasze treści. Strona powstała w połączeniu pasji do tworzenia stron internetowych oraz przede wszystkim zamiłowania do gier i marki Xbox.

Szukanie inspiracji nie trwało krótko, ale gdy tylko wpadł nam do głowy pomysł na kierunek, zaczęliśmy prężnie pracować, by jak najszybciej móc podzielić się z Wami efektem końcowym. Pomysł na nazwę przyszedł dopiero w trakcie budowania serwisu od strony technicznej. Bardzo długo nie wiedzieliśmy, że stworzymy własnie World of Xbox, czym prędzej chcieliśmy uzupełnić brakującą lukę w tej tematyce. Brakowało miejsca poświęconego tylko tej marce. Oczywiście w pełni szanujemy tez inne platformy!

Misja

Pragniemy docierać do naszych odbiorców z rzetelnymi artykułami, tak szybko ja się da, starając się zachować przy tym jakość i wiarygodność tego, co piszemy. To miejsce ma być od graczy dla graczy, dlatego nie tworzą go przypadkowe osoby. Wszelkie posty, poradniki, oraz recenzje, które tu przeczytacie, są naszymi niezależnymi opiniami. Każdy tekst jest podpisany przez jego autora, który ręczy za jego jakość. Staramy się, aby artykuły były różnorodne.

Do odbiorców wychodzimy w przeróżne możliwe sposoby, dlatego znajdziecie nas tez na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Warto nas obserwować, by być na bieżąco, a raz na jakiś czas móc zgarnąć jakąś grę w konkursach.

Idąc stale do przodu, staramy się uczęszczać w eventach zwianych z grami, takimi jak Warsaw Games Week, na którym mieliśmy przyjemność pojawić się po raz pierwszy jako media w 2017 roku. Zdobywanie również w ten sposób doświadczenia jest dla nas bardzo kluczowe.

Nasi czytelnicy

Naszymi czytelnikami są przede wszystkim gracze z szerokiego zakresu wiekowego. Treść redagujemy dla każdego, kto interesuję się grami i wszelkimi nowinkami z tej dziedziny. Dokładamy wszelkich starań aby poruszanie się po stronie było dla Was jak najprzyjemniejsze, ciekawe i intuicyjne, obfitujące w ważne informacje. Podążając za głosem czytelników, w czerwcu 2019, zmieniliśmy wygląd strony oraz hosting, na jeszcze bardziej stabilny.

Trochę statystyk:

Team

Tak jak wspominaliśmy na wstępie, World of Xbox został założony przez dwójkę maniaków uwielbiających gry i technologię. Wszystko opieraliśmy na naszym dotychczasowym doświadczeniu, Internet znamy dobrze nie od wczoraj, a WoX nie jest dla żadnego z nas pierwszym projektem w sieci. Mimo to, nasze umiejętność doskonale się uzupełniają, dając dzięki temu większą swobodę w działaniu.

Aktualnie znajdziecie u nas treści pochodzących od kilku autorów. Część z nich jest z nami na stałe, a część gościnnie pojawia się w wolnych chwilach, lub pod naporem większej ilości pracy. A oto oni:

Adrian Dudek: Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż. | Co-Founder WorldofXbox.pl


Piotr Dudek: Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem fanem 4K na dużym ekranie. Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.


Katarzyna Pruska: Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007


Mateusz Porębiak: […]


Piotr Siemaszko: Jestem graczem od lat 80., a od 2006 roku silnie związałem się z konsolami Microsoftu. Nie jestem wybredny — gram w strzelanki, gry sportowe, wyścigi, strategie, gry akcji oraz RPG. Uwielbiam trylogię Mass Effect.


Mateusz Cieślak: Fan dobrej fabuły i dynamicznej akcji. Przygodę z grami zacząłem od poczciwego Pegasusa oraz PC. Pierwszy Xbox to Xbox One S.


Recenzje

Chcemy kłaść również nacisk na rozwój sekcji z recenzjami. Swoje produkcje i sprzęt powierzyły nam już takie marki jak Microsoft, Ubisoft, Cenega, Logitech, THQ Nordic, iFun4all, czy ClockStone Software. Z chęcią zajmujemy się tez testami urządzeń oraz akcesoriów. Nasze dotychczasowe artykuły w tej kategorii odnajdziesz pod tym linkiem. Jesteśmy gotowi do recenzowania gier w jak najlepszych warunkach, dzięki posiadaniu telewizorów UHD, konsol Xbox 360, One, One S, X i Series X oraz wyjściem dźwięku 7.1.2. Pozwala nam to wycisnąć z ogrywanych tytułów możliwie jak najwięcej. Jeżeli jesteś zainteresowany przekazaniem nam produktów do recenzji, zapraszamy do kontaktu.

Współpraca

Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy współpracy. W tym celu zapraszamy do kontaktu z nami. Odezwiemy się tak szybko, jak tylko możemy.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: