Marcowa aktualizacja Xbox już jest. Co nowego?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Dostępna jest już marcowa aktualizacja systemu. Ta wnosi nowe udoskonalenia obejmujące także akcesoria.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania konsol powoli zaczyna pojawiać się u graczy. Jeżeli nie posiadacie włączonych ich automatycznie, sprawdźcie ją ręcznie w ustawieniach.

Czego możemy się spodziewać po najnowszej wersji systemu? To przede wszystkim funkcje, o których pisaliśmy już wcześniej w ramach testów Xbox Insider. Do nich możemy zaliczyć między innymi nowe menu ustawień audio. Dzięki nim dokładnie sprawdzimy jakie formaty audio obsługuje nasz telewizor, kino domowe, amplitunery czy słuchawki.

Ponadto teraz dodatkowo dostępna jest opcja sprawdzenia każdego głośnika z osobna wraz z wizualizacją na ekranie, pokazującą kiedy dany kanał powinien być aktywny w celu weryfikacji tego, czy gra on prawidłowo.

Xbox aktualizacja marzec


Pojawiła się także możliwość przypisania innych, niż domyślna funkcja przycisku Share na kontrolerze. W jego miejsce możemy teraz utworzyć skrót do innych aplikacji, sekcji konsoli a nawet wyciszenia telewizora i tak dalej. W ten sposób za jednym kliknięciem przejdziemy na przykład do Netflixa czy obszaru z osiągnięciami. Wszystko to znajdziecie w aplikacji Xbox Accessories app lub w sekcji ustawień akcesoriów.

Na podobne udogodnienia możemy liczyć także w przypadku kontrolerów Xbox One z Bluetooth, Xbox Elite Wireless Controller Series 2, i Xbox Adaptive Controller.

Xbox aktualizacja marzec

Xbox aktualizacja marzec


Udoskonaleń doczekaliśmy się także jeżeli chodzi o Quick Resume. Od teraz na stałe możemy przypiąć do dwóch naszych ulubionych gier. Taki zabieg gwarantuje nam to, że takie tytuły pozostaną w zawieszaniu na stałe, co zagwarantuje nam, że nie zostaną „wypchnięte” przez inne gry z funkcją szybkiego wznawiania. To pozwoli zachować postęp w najczęściej ogrywanych tytułach.

Zobacz także: HBO Max z aplikacją na konsole Xbox w Polsce!

Xbox aktualizacja marzec

Źródło: news.xbox.com, własne.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: