Xbox rozszerza ustawienia dźwięku.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Pierwsi Insiderzy otrzymali już najnowszą wersję systemu. Ta zawiera rozszerzone narzędzia audio. Co dokładnie nowego tam czeka?

Miło się patrzy, jak regularnie otrzymujemy usprawnienia dobrze nam znanego systemu, który roziwjany jest od lat. Zaraz po tym, jak otrzymaliśmy Dolby Vision czy tez Auto HDR w grach, czas przyszedł, by podobnie intensywnie skupić się na tym, co słyszymy.

W tym celu przygotowano kolejne udoskonalenia sekcji ustawień, które pozwolą nam jeszcze wygodniej dostosować konsolę pod swoje wymagania. Ponadto, znacznie łatwiej zweryfikujemy to, jak konsola widzi nasz zestaw audio, na przykład kino domowe i wszelkiej maści amplitunery.

Ucieszą się też posiadacze zestawów słuchawkowych, lubiących grać, gdy wszyscy domownicy już śpią. Od teraz będziecie mogli włączyć tryb, który automatycznie wyciszy głośniki (np.: telewizora), a dźwięk zostanie wysłany jedynie do naszego headsetu. Także jeżeli potrzebujecie aby konsola emitowała jedynie dźwięk mono, to z tym także teraz nie będzie żadnego problemu. Wszystko to znajdziecie rzecz jasna w zakładce z ustawieniami dźwięku.

Również tak, jak w przypadku obrazu gdzie mogliście podejrzeć listę, tego, co wspiera Wasz wyświetlacz, tak teraz podobna sytuacja jest w przypadku dźwięku. W jednym miejscu zobaczycie rozpiskę obsługiwanych formatów i konfiguracji audio. Bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza kiedy ustawiacie nowy sprzęt, lub chcecie upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Nie trzeba nic robi po omacku i sprawdzać różnych kombinacji. Wszystko jasno i klarownie jest rozpisane.

Z góry wiemy, czy na przykład nasz sprzęt obsłuży dźwięk w konfiguracji 5.1, 7.1 i tak dalej. To samo dotyczy kodeków audio takich jak Dolby Digital, Dolby Atmos czy też DTS. Podobnie potwierdzimy sobie, z czym powinny poradzić sobie nasze słuchawki.

Póki co wszystko to jest dostępne dla Insiderów w kręgach Alpha i Alpha Skip Ahead. Trzymamy kciuk za pomyślne testy i jak najszybsze oddanie funkcji wszystkim graczom.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: