Nowy Dashboard Xbox [WIDEO]

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft wreszcie zaczął słuchać graczy, jeżeli chodzi o design dashboardu konsoli. Dziś wypuszczono nową wersję dla Insiderów. Sprawdziliśmy ją.

Prace nad nowym interfejsem ekranu głównego u testerów oprogramowania konsoli trwały już od dłuższego czasu. Co też opisywaliśmy i pokazywaliśmy w osobnym wpisie. Zmiany jednak nie szły w dobrym kierunku, co pokazała opinia graczy. Ekran główny według wielu zaczął wyglądać jak jedna, wielka reklama Game Passa, a tło jak nie było dobrze widoczne tak też mało widoczne pozostało.

Projekt porzucono i zaczęto prace nad nowym konceptem. Jak się okazuje prace ruszyły ekspresowo, a pierwsza wersję otrzymali już Insiderzy z kręgów Alpha Skip Ahead. Oczywiście rzucaliśmy na to wszystko naszym okiem.

Xbox Nowy dashboard 2023 v2

Zobacz także: Zaproś za darmo 5-ciu znajomych do PC Game Pass!

Jeszcze nie jest perfekcyjnie, są drobne błędy (nachodzące na siebie kafelki, brak możliwości faktycznego ustawienia własnego tła – te się póki co zmienia zależnie od aktywnego kafelka), ale nie to jest teraz ważne. Póki co liczy się główna wizja, gdzie jak widać tło naszej konsoli jest teraz znacznie bardziej widoczne i nie jest aż tak zasłonięte kafelkami. Zobaczcie sami, jak to się prezentuje na ten moment:

Zobaczmy także szybkie porównanie obecnego interfejsu z tym nadchodzącym w formie animacji:
Xbox Nowy dashboard 2023 v2

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: