Nowy dashboard Xboxa – Sprawdzamy, jak wygląda dziś.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Czas sprawdzić, jak na ten moment wygląda nowy ekran główny konsoli, nad którym od jakiegoś czasu pracuje Microsoft.

O tym, że prace nad nowym dashobardem trwają wiemy dobrze od dłuższego czasu. Mieliśmy nawet okazję pokazać Wam szczegółowo jak wyglądała jego pierwsza, udostępniona wybranym testerom wersja. Całość przeczytacie pod tym linkiem.

Część zmian gracze jednogłośnie uznali za dobre, pozostałe zaś równie jednomyślnie jako złe. Główną przyczyną miał zostać sam… Game Pass. Tego w pierwowzorze było zdecydowanie za dużo, tak naprawdę było tylko to. Każda nowa sekcja dotyczyła Game Passa. Dla kogoś kto abonament posiada to aż przesyt, dla kogoś bez? Bezużyteczne i mało fajne patrzeć ciągle na coś czego się nie ma, a być może by się chciało a nie jest się w stanie.

Wyglądało to trochę jak jedna duża reklama, którą musimy oglądać mimo płacenia za konsolę czy różnorakie subskrypcje. Wiemy, że w Xboksie opinia graczy naprawdę jest brana pod uwagę. Czy także tak jest i tym razem? Sprawdźmy najnowszą aktualizację tej wersji systemu!

Nim jednak to zrobimy, przypomnijmy sobie, jak prezentowała się pierwsza wersja:

Jak sami widzicie, Xbox Game Pass to praktycznie jedyna rzecz, jaką tutaj jest. I to się zmieniło, nie jakoś znacznie, ale jest tego trochę mniej, a pojawiły się też inne, neutralne sekcje, takie które po prostu dotyczą gier. Zobaczcie jak to się prezentuje:

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

Xbox nowy dashboard

World of Xbox Twitter

Jak więc sami widzicie jest zdecydowanie lepiej. Pojawiły się nowe, neutralne sekcje, w poprawniej dobranych proporcjach. Bardzo możliwe też, że same sekcje i ich zawartość mogą się różnić przy każdym włączeniu konsoli, tak jak to miało miejsce w pierwowzorze. Nadal jednak obserwujemy brak wstawiania własnych sekcji, z których na ten moment mogą korzystać gracze.

Na plus za to można wskazać jeszcze jedną, drobną ale cieszącą zmianę. Otóż naprawdę dużo osób uskarża się, że duże kafelki ekranu głównego skutecznie zasłaniają tło, które chcielibyśmy by prezentowało się jak najlepiej. Tutaj by spróbować to naprawić zmieniono wielkość pierwszego dużego, głównego kafelka do rozmiaru tych pozostałych (już wcześniej) przy okazji trochę je obniżając i zarazem podciągając do góry elementy znajdujące się wyżej.

Różnica wygląda następująco:

Xbox nowy dashboard

Tak właśnie na ten moment prezentują się najnowsze zmiany. Czekamy na więcej, a gdy tylko zacznie dziać się coś ciekawego to z całą pewnością damy Wam znać!

PS. my także delikatnie odświeżyliśmy naszą stronę główną (głównie na PC)! Mamy nadzieję, że teraz jest jeszcze lepiej i ciekawiej. Sprawdźcie klikając tutaj!

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: