Sprawdzamy nowy dashboard Xbox!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wersja beta nowego dashboardu w naszych rękach. Sprawdzamy zmiany w praktyce. Zapraszamy!

Microsoft praktycznie od samego początku unika drastycznych zmian w wyglądzie systemu swoich konsol. Nawet pomiędzy generacjami. Oczywiście ma to wiele idących daleko plusów – system pozostaje intuicyjny i dobrze znany dla wieloletnich posiadaczy Xboksów, nie mammy też zbędnych różnic pomiędzy starszymi i obecnymi modelami. Ponadto nie tworzono nic nowego, a nieustannie udoskonalano coś co jest już sprawdzone w praktyce.

Podobnie jest teraz. Gracze w przyszłym roku mają otrzymać odświeżony wygląd ekranu głównego. I tak, nie będzie on zupełnie nowy, a jedynie odświeżony i wszystko wskazuje na to, że pojawi się także na konsolach Xbox One, gdyż sami właśnie na tej konsoli w wersji X testujemy.

Zmiany mają na celu podnieść komfort i jeszcze bardziej zwiększyć intuicyjność użytku. Wysunięto więc najczęściej używane i poszukiwane przez użytkowników funkcje na pierwszy plan, tak by były dostępne tuż pod ręką, redukując liczbę kliknięć.

Na przestrzeni lat pojawiły i ewoluowały także usługi. Pojawił się Game Pass, gra w chmurze i nie tylko. I to wszystko zostało teraz właśnie jeszcze bardziej wyeksponowane.

Szybko odnajdziemy ostatnio dodane do usługi gry, cloud gaming, te najbardziej popularne, sekjcę EA Play, Ubisoft oraz coś z FPS Boost. Przy czym część sekcji jest generowana losowo i za każdym razem możemy zobaczyć coś innego. Bardzo dużo generalnie jest tu Game Passa. Nie wiem, czy nie za dużo, i choć ułatwiono także dostęp do sklepu, to brakuje mi tu sekcji z na przykład wybranymi promocjami, gdzie szybko podejrzymy parę popularnych pozycji. Znikła tez możliwość przypinania do ekranu głównego swoich grup. Nie wiemy jednak czy jest to jedynie tymczasowe, czy taka funkcjonalność po prostu zniknie.

Oczywiście do oficjalnego wydania jest jeszcze wiele czasu i wiele też może i zapewne się zmieni bazując na opinii graczy i wewnętrznych decyzjach samego giganta.

Poniżej jednak możecie zobaczyć jak to wszystko na ten moment sprawuje się w praktyce na konsoli Xbox One X.

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Xbox nowy Dashboard 2023

Źródło: własne.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: