Microsoft prezentuje nowy adapter i malowania kontrolerów Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Trzy nowe i stylowe wyglądy kontrolerów oraz  bezprzewodowy adapter dla systemów z Windows 10.

Co jakiś czas możemy znaleźć na półkach sklepowych różne designy kontrolerów dla Xbox One. Usługa Design Lab nie jest aktualnie dostępna w Polsce, więc lepiej zainteresować się nowymi malowaniami tych akcesoriów. Dziś Microsoft zaprezentował nam trzy edycje barw, a oprócz tego kolejny, ale za to mniejszy, bezprzewodowy adapter do połączenia kontrolerów z komputerami i tabletami z Windows 10.

Pierwszy z lewej jest już znany z serii Tech Series, który był zaprezentowany już w marcu. Ten jednak jest niebieskiej barwy, a nie ciemnoszarej jak ostatnio. Navy blue Patrol Tech Special Edition tak samo wzorowany jest militarną technologią i posiada teksturowane wykończenia. Zapewnia też komfort poprzez diamentowo teksturowane i gumowe uchwyty z tyłu kontrolera. Razem z poprzednikiem ma posiadać lepszy zasięg do połączenia z konsolą Xbox.

»Zobacz również: Najnowsza seria kontrolerów Xbox – Tech Series

Kolejny, stylizowany jest w dwóch kolorach: szarym i zielonym. Ten utrzymany jest w minimalistycznym wyglądzie i prezentuje się całkiem nieźle. Zielony akcent przy podstawie drążków daje mu nieco życia, ale nie przesadza z jaskrawą barwą.

Volcano Shadow Special Edition jest podobny do innych kontrolerów z edycji Shadow. Łagodne przejście tonalne wykorzystuje dwa kolory, a w tym przypadku jest to pomarańczowy i czarny. Gradientowy pad przypadł do gustu wielu graczom, więc zapewne była to decyzja o poszerzeniu asortymentu cieniowanych kontrolerów.

Xbox One Controller PC Adapter

Bezprzewodowe połączenie kontrolerów Xbox One z komputerami klasy PC obsługujących Windows 10, zostało usprawnione dzięki nowemu adapterowi. Jest on 66% mniejszy niż poprzedni model oraz wspiera bezprzewodowe przesyłanie dźwięku stereo. Pozwala także na połączenie aż osiem kontrolerów jednocześnie, co pozwoli na swobodną grę z kilkoma graczami jednocześnie przy jednym ekranie.

»Zobacz również: Stwórz swój wymarzony kontroler: Xbox Design Lab już w Europie!

Microsoft przewidział również zestawy kontrolerów z powyższym adapterem, dzięki czemu będzie możliwość zaoszczędzeniu kilku złotych. Producent twierdzi, że pady posiadają ulepszony zasięg sieci bezprzewodowej i bluetooth, wykorzystamy go do gier z systemem Windows 10 oraz w technologii wirtualnej rzeczywistości jak Samsung Gear VR. Dzięki aplikacji Akcesoria Xbox możemy mapować niestandardowo przyciski, podobnie jak w kontrolerze Elite.

Aktualnie nie znamy cen w polskiej ofercie. W USA wycenione zostały w granicy 70$, adapter na 25$, a zestaw adaptera z wybranym padem na 80$.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: