Poradnik: Jak grać padem Xbox One na telefonie? (Android / iOS)

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

W dzisiejszym poradniku przedstawiamy sposób, w jaki możecie korzystać z kontrolera Xbox One na urządzeniach mobilnych (i nie tylko) z systemem Android czy też iOS.

Zdarza Wam się rzadziej lub częściej grać na telefonie? Gry mobilne mogą być świetnym wypełnieniem wolnego czasu w ciągu dnia. Na przykład jadąc autobusem, czy też czekając w kolejce do lekarza. Motywów może być bardzo wiele.

Jednak być może nie każdy z Was wie, że część gier jest kompatybilna między innymi z kontrolerem Xbox One. Jest więc szansa, że w gronie takich produkcji znajduje się Wasza ulubiona. Choć raczej nie ma oficjalnej rozpiski, to warto to zwyczajnie wypróbować samemu.

Zobacz także: Jak korzystać z xCloud

Co musimy więc zrobić? Na pewno nie potrzebujemy żadnych kabli ani dodatkowego oprogramowania. Jedyne, czego potrzebujemy to nasz telefon z wybraną grą, na przykład Real Racing 3 od EA Games oraz pad od Xboxa One. Warto jednak zaznaczyć, że ten musi być w wersji 1708 lub Elite 2. Model 1708 to ten, który ma jednolitą obudowę od góry, oraz wejście słuchawkowe. Tak, jak na zdjęciu poniżej:

Xbox One S Pad 1708 Bluetooth

Dlaczego akurat ten wariant? Ponieważ dopiero ta wersja zaczęła posiadać moduł Bluetooth, który będzie niezbędny do sparowania kontrolera ze smartphonem. Jak tego dokonać?

 • Włącz kontroler Xbox One
 • Włącz Bluetooth w telefonie
 • Przytrzymaj na padzie przycisk do parowania (nad wejściem micro USB), aż logo zacznie migać
 • Wyszukaj w tym czasie urządzenia Bluetooth na telefonie
 • Wybierz z listy „Xbox Wireless Controller”
 • Gotowe!

Po pomyślnie przeprowadzonym procesie, pad powinien być widoczny w sekcji „Sparowane urządzenia”, tak jak na zdjęciu poniżej:

Xbox One pad na telefonie Android iOS

Teraz wystarczy, że spróbujecie uruchomić swoją ulubioną grę. Jeżeli będzie ona wspierać obsługę kontrolera, ten powinien działać od razu, bez żadnych dodatkowych ustawień. My posłużymy się przykładem wspomnianego wcześniej Real Racing 3. Gra automatycznie wykryła podłączone urządzenie i od razu można było zacząć grę.

Xbox One pad na telefonie Android iOS

W przypadku wątpliwości, w sieci możecie odnaleźć stworzone przez społeczność, listy współpracujących gier. Jedną z nich przygotował portal androidcentral.com, który poleca między innymi:

 • GTA: San Andreas
 • Modern Combat 5: Blackout
 • Skate Party 3
 • Tesla vs Lovecraft
 • Riptide GP: Renegade

Podobna procedura parowania urządzeń tyczy się też urządzeń marki Apple, takich jak iPad, iPhone czy Apple TV. Szybką i przystępną instrukcję, możecie obejrzeć na poniższym klipie:

Oczywiście, takich urządzeń może znaleźć się jeszcze więcej. Możecie próbować praktycznie wszędzie, gdzie obsługiwane jest połączenie Bluetooth. Z kolei dla jeszcze większej wygody, szczególnie poza domem, konieczny może okazać się uchwyt telefonu do pada. Tego zdobędziecie już na aukcjach internetowych.

Xbox One pad na telefonie Android iOS
Fot.: https://www.androidauthority.com

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: