Project xCloud ruszy 15 września. Również w Polsce!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Długo czekaliśmy na ten moment. Wiemy już kiedy ruszy streaming z chmury w publicznie dostępnej wersji. Co ważne skorzystamy również w Polsce.

Już 15 września Project xCloud wyjdzie z fazy zamkniętych testów dla Insiderów i zostanie oddany w ręce reszty graczy.

Największą obawę stanowił brak testów między innymi w naszym kraju. Długo zakładano, że usługi prędko u nas nie zobaczymy. Dziś już wiemy, że jest totalnie inaczej.

Na start usługa będzie dostępna w 22 krajach, w tym w Polsce.

Aby z niej skorzystać, niezbędny będzie abonament Xbox Game Pass Ultimate. To właśnie w gry dostępne w katalogu będziemy mogli zagrać na telefonach czy też tabletach z systemem Android 6.0 lub nowszym za pośrednictwem chmury, bez konieczności posiadania konsoli. IOS pojawi się prawdopodobnie w późniejszym czasie.

Ponadto, by wszystko mogło działać w należyty sposób musicie spełnić takie wymogi jak Bluetooth 4.0 lub nowszy, kontroler z jego obsługą oraz odpowiednie łączę internetowe. Zaleca się przynajmniej Wi-Fi (5 GHz) lub mobilne połączenie danych (pobieranie z prędkością 10 Mb/s.

Jeszcze więcej dowiecie się już bezpośrednio na stronie Microsoftu.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: