DTS Headphone:X Beta już dostępna dla Insiderów!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wygląda na to, że kolejny format audio zmierza na konsole Xbox. Właśnie rozpoczęły się beta testy

Konsola Xbox stale staje się coraz bardziej rozwinięta pod względem obsługi wszelakich formatów obrazu i dźwięku. Tym razem skupiono się właśnie na doznaniach dźwiękowych. W przypadku kompatybilnych słuchawek, już od dłuższego czasu oprócz standardowego Dolby Digital mamy do dyspozycji także darmowy Windows Sonic czy płatny już Dolby Atmos dla słuchawek.

Wszystkie te warianty są tworzone po to, aby móc wycisnąć ze swojego sprzętu jeszcze więcej i wznieść wrażenia z gry na jeszcze wyższy poziom. Jeżeli jesteście ciekawi, jak sprawdza się wirtualny Atmos w akcji, to sprawdzaliśmy go już w naszych recenzjach Astro A40 oraz bezprzewodowych Astro A50.

Do grona tych dostępnych formatów dołącza jeszcze jeden, konkurencyjny dla marki Dolby, DTS Headphone:X. Ten także będzie miał za zadanie zaoferować coś więcej, niż zwykłe Dolby Digital. Dopracowany dźwięk przestrzenny 3D, oraz setki gotowych profili, skrojonych pod odpowiednie rodzaje gier.

DTS Headphone:X

DTS Headphone:X w przyszłości prawdopodobnie także będzie płatny. Zapewne także tutaj będziemy mieli do czynienia z jednorazową opłatą za licencję lub cykliczną opłatę do wyboru. Testerzy mają do dyspozycji 24 godziny wersji próbnej, aczkolwiek mogą ten czas swobodnie wydłużać w czasie trwania testów bez żadnych kosztów.

Jak zaimplementować ten format audio na swojej konsoli? Na pewno musicie być aktywnymi, niejawnymi testerami oprogramowania Xbox, a aplikacja będzie czekała w Centrum Insidera. Dalej standardowo należy dołączyć do bety i pobrać aplikację.

Po pobraniu będziecie musieli jak to zwykle ma miejsce zaakceptować regulaminy, oraz „wykupic” wspomnianą licencję.

v

Po ten operacji, czeka krótka konfiguracja sprzętu. Gdy już to wszystko zakończymy, w ustawieniach dźwięku na konsoli Xbox, powinna już być dostępna na liście nowa opcja – „DTS Headphone:X”:

DTS Headphone:X

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: