Co możemy spodziewać się na konferencji Microsoft podczas E3 2018?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Z niecierpliwością czekamy na dzisiejszy występ Microsoftu na scenie w Los Angeles. Co już wiemy i jakie są oczekiwania graczy?

Już tylko kilka godzin dzieli nas do wielkiego wydarzenia, przestawiającego plany Microsoftu na nadchodzący rok. Wiele źródeł spekuluje co będziemy mogli ujrzeć dziś wieczorem, a nowy post Phila Spencera zdradza, że podczas konferencji pojawi się 15 premierowych zwiastunów.

 

 

Oczywiście nie jest to liczba nowych IP, o których nie mamy pojęcia, lecz pierwsze zaprezentowanie oficjalnych zwiastunów, jak. np nowego Assassin’s Creed Odyssey. Jak zawsze, kilka z tych gier będzie pochodzić z biblioteki ID@Xbox, które co roku mają swoje swoje 5 minut na scenie w Los Angeles.

Co z wielkimi produkcjami? Niewątpliwie zagorzali fani Forzy czekają na kolejny festiwal Horizon. Czwarta odsłona nie zdradziła jeszcze swojej lokalizacji, choć wiele plotek stawia na Hongkong.

Znalezione obrazy dla zapytania hongkong forza horizon

Drugim w kolejności ekskluzywnym tytułem będzie zapowiedź Halo 6. To najstarsza i zarazem najpopularniejsza marka na konsoli Xbox, a po trzyletniej przerwie od Halo 5 jest to dobry moment na ujawnienie kolejnej części. Czy Microsoft zaskoczy nas czymś nowym w bestsellerowej serii? Czekamy!

Kolejny Gears of War? Całkiem możliwe, że na konferencji pojawi sie The Coalition Studio z zapowiedzią nowej odsłony GoW. Ostatnia część została wydana w październiku 2016 roku, więc to dobry moment na kilka słów o przyszłości serii. Warto również dodać, że w maju kanadyjski sklep Walmart opublikował na swej stronie produkt Gears of War 5 obok wcześniej niezapowiedzianych gier, jak Rage 2, Assassin’s Creed Odyssey, Hitman 2 i Just Cause 4. Nie będzie też zaskoczeniem, jeśli padnie kilka zdań na temat filmu opartego na popularnej produkcji.

Pewnym jest, że ponownie usłyszymy o Crackdown 3, mającego sporą obsuwę na platformie Xbox. Ponoć mamy dowiedzieć się czegoś nowego, co nie wspomniano na wcześniejszych konferencjach. Ostatnie pogłoski wskazują na dołączeniu trybu Battle Royale, gdzie w grze pełnej destrukcji może zrobić wrażenie. Aktualnie przewidywana data premiery to początek 2019 roku.

Choć może jest za wcześnie na ujawnienie nowej gry Fable, nad którą pracuje Playground Games, mamy nadzieję o przedstawieniu kilka słów o Fable 3. Prawdopodobnie będzie za wcześnie na ogłoszenie gry, ale to się jeszcze okaże.

Na konferencji Xbox ukazane ma być nowe IP nowego studia „AAAA”, co rodzi wielką ciekawość wśród graczy. Nie oszukujmy się, fani uwielbiają znane serie, ale również czekają na nowości. Po anulowaniu tytułu Scalebound powstało wiele negatywnych opinii na temat Microsoftu, więc świeże tytuły mogą odmienić zdanie wielu graczy.

Wydawać się może, że jak w minionym roku, na koniec zostanie przedstawiony jeden z „grubszych” tytułów. Tu stawiamy na Cyberpunk 2077, które według wielu źródeł ma być zaprezentowane na scenie Microsoftu. Wiemy też, że CD Project RED ma zawitać na tegorocznym E3, więc liczymy na marketingowe partnerstwo z MS.

Podobny obraz

 

Pomiędzy tym wszystkim sprawdzimy gameplaye ujawnionych wcześniej produkcji. Gwarantowana jest choćby rozgrywka z Battlefield V czy Assassin’s Creed Odyssey. Spodziewamy się też Metro Exodus, Shadow of the Tomb Raider oraz Anthem. Również nie zdziwi nas wiele zwiastunów gier od studiów niezależnych, np. Ori and the Will of the Wisps oraz Ashen.

Co więcej? Usłyszymy zapewne z ust Phil Spencera o rozwinięciu usług Xbox Game Pass i Xbox Live Gold. Nowe technologie towarzyszą każdej konferencji, więc spodziewamy się wzmianek o nowym akcesoriach (Xbox Adaptive Controller, nowy kontroler Elite, bezprzewodowa kierownica i headset od Hyperkin).

»Zobacz również: Microsoft planuje własną kolekcję ubrań z logiem Xbox

Xbox Adaptive Controller 235.png

 

Konferencja Microsoftu na E3 odbędzie się dziś o godzinie 22:00 czasu polskiego. Transmisję w jakości 4K Ultra HD obejrzycie na platformie Mixer, gdzie zgarnięcie również bonusy za oglądanie jej w tym miejscu. Wydarzenie będzie relacjonowane też na YouTube, Twitch, Microsoft.com, czy Facebook.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: