Aplikacje mobilne Xbox bez streamingu TV

Zdarza Wam się streamować telewizję z Xboxa na telefon? Jeśli tak, to nie mamy dobrych wiadomości.

Zapewne znajdzie się nie jedna osoba, która posiada dokupiony tuner TV do swojej konsoli, dzięki której może oglądać telewizję naziemną.

Niemalże od samego początku swoje ulubione kanały mogliśmy oglądać bezpośrednio na konsoli, komputerze oraz nawet czterech urządzeniach mobilnych jednocześnie. Wszystko to za sprawą bezprzewodowej transmisji po naszej lokalnej sieci wi-fi.

Nie ukrywam, że ja sam kupiłem kiedyś ten tuner, własnie z tego względu, aby w razie potrzeby mieć dostęp do telewizji z każdego miejsca w domu i w okół niego. Wiecie, leci ulubiony serial, gdy potrzebuję zrobić coś w kuchni, brałem telefon ze sobą, co pozwalało łączyć obowiązki. Tak to przykładowo wyglądało. Co prawda, takie sytuacje nie zdarzały się często, a że obecnie telewizji nie oglądał praktycznie w ogóle, to tak też się już całkowicie nie dzieje. Generalnie, jest to raczej marginalna część społeczności.

Natomiast wiem, że cześć z Was nadal może z tego w jakimś stopniu korzystać. Dziś jednak w Xbox Live została rozesłana poniższa wiadomość:

Być może streamujesz zawartość telewizyjną, używając tunera TV USB, z konsoli Xbox do aplikacji Xbox. Za 30 dni aplikacja Xbox dla systemów iOS i Android przestanie obsługiwać tę funkcję. Nadal będziesz mieć możliwość oglądania zawartości telewizyjnej na konsoli Xbox One oraz streamowania jej do aplikacji Xbox w systemie Windows 10.

Oznacza to, że został jeszcze niecały miesiąc, kiedy taka forma usługi dla systemów iOS i Android jest dostępna (PC z Windows 10 bez zmian). Jeżeli więc regularnie z tego korzystaliście, to zacznijcie szykować się na nadchodzące zmiany.

Marianek9 Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od ponad 3 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

No comments yet.

Podziel się swoją opinią!


World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Styczeń 2019
pon wt śr czw pt sob nie
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031