Streamowoanie gier również na telefony?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Streamowanie naszej rozgrywki z konsoli na komputery czy tablety z Windows 10 nie jest żadną nowością. Jednak, szykują się zmiany, które mogą Ciebie ucieszyć! Funkcja ciepło przyjęta przez graczy, często przydatna szczególnie wtedy, gdy telewizor na którym relaksujemy się przy konsoli jest zajęty a chcemy w tym momencie ograć ulubiony tytuł. Jakość stremowania wzrosła na konsoli Xbox One S – ta może osiągnąć rozdzielczość obrazu 4k oraz 1080p i 60 klatek dla zwykłego Xboxa One.

Wszystko pięknie, ale mi jak i innym brakowało zawsze możliwości przeniesienia obrazu konsoli na ekrany smartfonów. Aktualnie możliwe jest oglądanie telewizji z Xboxa (musimy posiadać tuner), nawet na kilku urządzeniach jednocześnie. Świadczy to zdecydowanie o braku jakiejkolwiek bariery technicznej, aby na małych ekranach można było grać i to w bardzo wysokiej jakości.

Na profilu Nawzil na Twitterze, gdzie często pojawiają się sprawdzone wcześniejsze informacje na temat Microsoftu, pojawił się post z testowania nowej funkcji. Na screenie widać odpaloną najnowszą Forze Horizon 3 odtworzoną na wyświetlaczu telefonu z Windows 10 Mobile.

nawzil

Czy aktualizacja aplikacji pojawi się również dla urządzeń pracujących na systemie Android i IOS? Tego jeszcze nie wiemy, nie znamy również daty premiery nowych możliwości. Niewykluczone, że w pierwszej kolejności dostęp dostaną aktywni użytkownicy programu Xbox Insider.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: