Unavowed nadal niedostępne w Xbox Game Pass. Co się stało?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Zgodnie z zapowiedziami, Unavowed miało być dostępne w abonamencie już od 11 lipca. Gra jednak nadal nie jest dostępna. Dlaczego?

W ten czwartek do katalogu Xbox Game Pass dołączyło pięć kolejnych, wcześniej zapowiedzianych pozycji. A dokładnie to cztery, ze względu na nadal nieobecne Unavowed. Minęło już praktycznie pół tygodnia od planowego dodania gry do usługi, a po tej nadal ani śladu.

Gra również jest totalnie niewidoczna w Microsoft Store, a od kilku dni powinniśmy móc ją ogrywać. Firma jednak jest świadoma tego problemu.

Gra w magiczny sposób znikła z grafik w dniu, kiedy również powinna znaleźć się w gronie dołączających do biblioteki. Jest to póki co pierwsza taka sytuacja, że zapowiedziana produkcja nie pojawia się w abonamencie. Na ten moment, grę na graficie zaobserwowaliśmy jedynie w polskich kanałach społecznościowych Xbox. Te mogły być jednak przygotowane wcześniej, bez wzięcia pod uwagę zaistniałego problemu.

Na portalu społecznościowym Twitter, kilku użytkowników, zapytało się na oficjalnych kanałach Xbox Game Pass PC, co się stało z Unavowed. Pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Na ten moment zespół, odpowiedzialny za gry w członkostwie, ma ciężko pracować nad rozwiązaniem problemu. Natomiast mijają kolejne gry, a sytuacja zdaje się nie zmieniać. Na próżno szukać gry poprzez stronę czy też aplikację.

Our engineers are hard at work trying to troubleshoot the problem. We should have more information for you soon.

Kto zawinił? Tego nie wiemy, być może opóźnienia wynikają ze strony producenta gry. Mamy jednak nadzieję, że gra docelowo odnajdzie się w katalogu. W innym przypadku byłaby to pierwszy przypadek, kiedy tak by się nie stało. Całe szczęście, że ten tytuł nie jest najbardziej wyczekiwanym przez graczy. Pomyślmy jednak, co by się stało, gdyby dotyczyło to na przykład Dead Rising 4. Spory pożar w mediach społecznościowych do gaszenia gotowy.

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: