Xbox Family Settings app – zarządzaj kontem dziecka z telefonu!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

W dzisiejszych czasach kontrola dzieci w wirtualnym świecie jest szalenie ważna. Od teraz dzięki nowej aplikacji Xbox Family Settings, możesz nadzorować swoją pociechę z ekranu swojego telefonu.

Chyba każdy rodzic doskonale to zna, kiedy jego dziecko gdyby tylko mogło spędzałoby całe dnie przed telewizorem. Ci najbardziej świadomi zagrożeń i pilnujący czasu spędzanego przed konsolą na pewno korzystają z kontroli rodzicielskiej, jaką zawsze oferuje konsola Xbox.

Dzięki temu ustalimy między innymi w jakie gry mogą grać najmłodsi domownicy, jak długo, z kim i nie tylko. Możliwości kontroli jest naprawdę dużo. Istotną kwestią może być na przykład ograniczenie w robieniu zakupów w Microsoft Store, by uniknąć dużych i niechcianych wydatków wyrządzonych przez młodego rozrabiakę.

Gdy już z tego wszystkiego korzystacie, to może stać się to teraz jeszcze prostsze. Microsoft wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i stworzył dedykowaną do tego aplikację – Xbox Family Settings app. Ta jest dostępna już teraz w wersji beta na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Xbox Family Settings

To z jej widoku opiekun dziecka może sprawdzić czas spędzony w grach (również na komputerze) oraz zarządzać kontem zmieniając ustawienia zdalnie. Przydatną funkcja będzie dostęp do ogólnych statystyk oraz powiadomienia an temat aktywności kont w czasie rzeczywistym. Dla przykładu dziecko może poprosić nas o dodatkowy kwadrans rozgrywki.

Xbox Family Settings

Xbox Family Settings app możecie pobrać z:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: