Większa oferta gier wstecznej kompatybilności w Project Scorpio

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Phil Spencer przekazuje więcej szczegółów o nowej konsoli.

Microsoft tworzy obecnie swoją „najpotężniejszą” konsolę do gier. Cel jest taki, aby była najmocniejsza na rynku. Nie ma co się dziwić, że stawia sobie takie wyzwania, skoro znaczną część rynku gier wideo przejęła firma Sony. Kolejnym celem jest stworzenie pierwszej konsoli oferujące prawdziwe 4k.

 

project-scorpio

Co jeszcze będzie oferować oprócz swojej wydajności?

Kompatybilność wsteczna to bardzo dobry ruch przeprowadzony przez firmę MS. To samo firma planuje zrobić na Scorpio, aby ogrywać gry zarówno Xbox One oraz Xbox 360. Wiemy jednak, że ten sposób nie jest prosty i wymaga dużo pracy. Phil Spencer powiedział w jednym z wywiadów, że Scorpio nie będzie wymagał żadnej formy magii technicznej. Budowany jest tak, aby bez problemu grać w gry One i 360. Dodał, że nowy Xbox jest tak zaprojektowany aby po prostu uruchamiać gry prosto z pudełka. Bez ponownego przenoszenia gier na nową konsolę. W ten sposób miałby obsługiwać gry stworzone na dwa różne systemy.

 

Microsoft twierdzi także, że rozwój tworzenia nowej konsoli jest przed czasem, co może oznaczać, że oficjalna data wprowadzenia może być wcześniej niż święta 2017. Wcześniejszy termin byłby dobry dla Microsoft, aby firma mogła lepiej konkurować z PlayStation 4 Pro od Sony.

Wiele pytań otrzymujemy także, czy gry Xbox One będą działały na Scorpio. Tak. A czy będą ekskluzywne tytuły dla Projectu Scorpio? Oficjalnie na E3 Phil Spencer uprzedził, że tak nie będzie. Ostatecznie wycofał ten fakt i potwierdził jedynie, że będzie jedynie zależeć to od wydawców, którzy zechcą wykorzystać pełną moc nowego sprzętu.

Zobacz również: Microsoft usprawnia system Xbox One do premiery Projectu Scorpio


Jesteście chętni na zakup super mocnego Xboxa?

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: