Xbox One udoskonala swoje oprogramowanie

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft planuje zmiany w dashboardzie systemu.

Kilka udoskonaleń w konsoli One powinno stopniowo pojawiać się dla użytkowników Xbox Insader. Microsoft stara się o poprawienie funkcjonalności systemu. Tak np. udoskonalił robienie zrzutów ekranów czy nagrywania rozgrywki naciskając dwa razy przycisk Xbox. W przyszłości ma mieć ta opcja jeszcze więcej opcji do wyboru.

nxoe-guide_0

Źródła informują, że Microsoft testuje nową zakładkę menu, która zapewnia szybki dostęp do ostatnio używanych gier, aplikacji i innych funkcji systemowych. Będzie można przypinać i dostosować apki czy gry, które mają pojawić się w nowej karcie w celu szybkiego dostępu. Testowane jest także pojedyncze naciśnięcie przycisku do wyświetlenia przewodnika kanałów.

Cel jest taki, aby zmniejszyć liczbę kroków potrzebnych do poruszania się po ekranie. Szybciej dostać się także do programów TV. Wszystko skłania się do wprowadzenia większej funkcjonalności po wciśnięciu przycisku Xbox.

nxoe-snapped-tv

Tryb snap do kosza – nowe możliwości pracy wielozadaniowej
Microsoft stara się także wprowadzać coś co dawno zapowiadał. Nowy tryb umożliwia złapać aplikacje, utrzymać ją w rogu ekranu i korzystać z niej bez konieczności wychodzenia z gry. To udoskonalanie dotychczasowego trybu, w którym przypinamy aplikację do ekranu ale tracimy jego znaczną część. Dlatego możliwe jest usunięcie dotychczasowego trybu snap. Lepszym rozwiązaniem będzie obraz w obrazie. W planach jest dostosowanie okna jak zmiana jego położenia, przezroczystość itp.

xbox-pip-mockup

Wszystkie zmiany przygotowywane są też pod Scorpio. System operacyjny w przyszłej konsoli będzie ten sam co w Xbox One. Zachowa wszystkie jego funkcjonalności, aplikacje z dodatkowymi elementami VR. Usprawniane są cały czas zastosowania aplikacji, wielozadaniowość i ogólna nawigacja. Wszystko aby system Scorpio był jak najbardziej dopracowany niż XOne w 2013 roku.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: