Usługa Zapłać z PLAY już dostępna w Sklepie Microsoft

Nie posiadacie kart kredytowych lub innych form bezgotówkowej płatności? Abonenci sieci Play mogą doliczyć zakupy do rachunku telefonicznego.

Nie jest to rzecz jasna jakiś przełom, gdyż od dawna taką opcję dostarczał operator Orange. O ile nie posiadacie rachunku u „pomarańczowego” dostawcy sieci komórkowej, tutaj z pomocą od dziś przychodzi Play. Usługa Zapłać z PLAY pojawiła się w sklepie Xbox, co pozwoli na dokonanie zakupów przy użyciu numeru telefonu.

»Zobacz również: Brak gotówki na gry? Zapłać za nie telefonem! (w sieci Orange)

Wydatki chronione są limitem miesięcznym do wysokości 800 złotych, a każda transakcja musi zostać potwierdzona hasłem do konta Microsoft.

Jak dodać powyższą opcję płatności? Przy wyborze tytułu i przyciśnięciu Kup Teraz, wybieramy z menu „Dodaj nową metodę płatności”, a następnie „Telefon komórkowy”. Z rozwijanego menu trzeba zaznaczyć Play i zweryfikować swój numer. Na koniec wystarczy odczytać wiadomość SMS, gdzie znajdzie się kod potwierdzający dodania usługi.

Opcja działa równocześnie na Xbox One oraz Windows 10. Co ciekawe, dzięki usłudze „Zapłać z Play” szybko, łatwo i bezpiecznie kupisz nie tylko gry i aplikacje, ale również abonamenty Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass.

Dajcie nam znać, czy podoba Wam się nowa usługa i czy chętnie z niej skorzystacie?

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Napisz komentarz

Podziel się swoją opinią!

World of XBOX

Wszystko o konsoli Xbox. Informacje o najnowszych produkcjach, promocjach, recenzje, livestreamy. To wszystko w jednym miejscu!

WORLD OF XBOX.

Kalendarz Newsów

Październik 2018
pon wt śr czw pt sob nie
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031