Brak gotówki na gry? Zapłać za nie telefonem! (tylko w sieci Orange)

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

„Dolicz do rachunku w Orange” – rozwiązanie, które daje alternatywną metodę płatności w sklepie Microsoft.

Od kwietnia Orange oraz Microsoft zaoferowali użytkownikom Xbox One możliwość płatności w wirtualnym sklepie za pomocą numeru komórkowego, doliczając koszt zakupu do rachunku abonenta. Prosta opcja uratować może w przypadku nieposiadania karty kredytowej lub konta Paypal. Orange określił limit płatności w markecie Xbox, który ograniczony został do kwoty 300 złotych miesięcznie.

»Zobacz również: Płatności DotPay teraz w sklepie Xbox i Microsoft

Do skonfigurowania płatności wystarczy jedynie konto Microsoft oraz aktywna karta SIM w Orange z planem abonamentowym. Posiadacze umowy na kartę nie skorzystają z tego udogodnienia. Co trzeba zrobić następnie?

  1. Zaloguj się do swojego konta na konsoli Xbox, kolejno przejdź do ustawień. W sekcji Konto wybierz Płatności i rozliczenia.
  2. Dodaj metodę płatności, zaznaczając Telefon komórkowy, a jako operatora wybierz Orange (aktualnie innego wyboru nie ma).
  3. W kolejnym kroku wpisujemy swój numer telefonu, po czym otrzymamy kod weryfikacyjny w wiadomości SMS.
  4. Przesłany kod należy przepisać w następnym wyświetlonym oknie. To wszystko, jeśli chodzi o połączenie konta Microsoft z abonamentem Orange.

Od tego momentu możemy doliczyć koszt zakupu ulubionych tytułów do rachunku telefonicznego. Pamiętać należy, aby przy kupnie produktu wybrać tą metodę płatności. Działa ona zarówno z poziomu konsoli, komputera i urządzeń mobilnych.

Jeżeli z konsoli korzystają też inne osoby, warto dodać dodatkowe zabezpieczenie, jak kod PIN lub hasło do konta Microsoft. Będziecie wtedy mogli spać spokojnie, że nikt nie powiększy bezmyślnie Waszego rachunku. Te ustawienia znajdziecie również w sekcji konto, pod nazwą Logowanie, zabezpieczenia i kod.

Jeśli jest coś dla Was zbyt skomplikowane, to ekspert sieci Orange wytłumaczy na materiale wideo każdy z powyższych kroków.

 Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: