The Culling w Game Preview już za tydzień na Xbox One!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Bliźniak PlayerUnknown’s Battlegrounds zawita za kilka dni na Xbox One.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Microsoft zachęca graczy do wzięcia udziału w survivalowych potyczkach, w sieciowej grze The Culling, którą od 2 czerwca znajdziemy w Game Preview. Dla przypomnienia, gry w usłudze Game Preview są w trakcie tworzenia, a my stajemy się ich testerami. Minusem jest płacenie za tego rodzaju tytuły, jednak mogą być czasem tego warte. Przykładem jest PlayerUnknown’s Battlegrounds, które bije rekordy popularności na platformie Steam, a w przyszłości zawita na konsoli Xbox One.

The Culling jest pewną alternatywą dla wspomnianego, steamowego hitu. Stworzone zostało na znanym wszystkim silniku Unreal Engine 4. Gracze lądują na mapie, gdzie wygrywa ostatnia osoba przy życiu, bez dodatkowych odrodzeń. Z czasem mapa ulega pomniejszeniu, aby skonfrontować ze sobą uczestników walki. Czas na rozegranie survivalowej bitwy to jedynie 25 minut.  Jeżeli nie chcemy ryzykować samemu, możemy wziąć udział w drużynowych zawodach przetrwania.

Uboju ekranu

Arsenał oferuje głównie broń białą jak maczety, młoty, harpuny, kosy a nawet widły. Broń palna jest najrzadziej wykorzystywana i trudniej ją zdobyć. Na mapie rozmieszczonych jest wiele pułapek, w które możemy złapać, a nawet wrzucić naszego przeciwnika. Przed meczem możemy także wybrać trzy umiejętności specjalne dla stworzonej przez nas postaci.

Swoją postać i broń możemy personalizować w przeróżny sposób, a twórcy aktualizują asortyment z każdą aktualizacją, dodając nowe bronie, skórki czy opcje wyglądu. Tworzone są także nowe mapy, aby gracze nie nudzili się na poznanych już terenach.

Czy jest zatem popularne i wciagające jak PlayerUnknown’s Battlegrounds? Niestety, ale tak nie jest. Z komentarzy na steamie wynika, że gra miała wielki potencjał, jednak został zmarnowany. Głównym powodem są błędy, które wyrzucają z gry, a kolejne aktualizacje skutkują mniejszą liczbą uczestników projektu. Według opinii kuleje również system walk, który irytuje, a z czasem zaczyna się nudzić.

Nieznana jest nam jeszcze cena The Culling. Steamowa edycja kosztuje blisko 23 euro, więc jeśli podobnie zostanie wycenione na Xbox One, to chętni będą musieli wydać około 100 złotych za produkt, który jest w trakcie tworzenia.

 Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: