Testujemy xCloud!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Beta testy xCloud ruszyły. Także w Polsce, dla każdego posiadacza Xbox Game Pass Ultimate!

Zgodnie z planem wczoraj ruszył wcześniejszy dostęp do beta testów streamingu gier z chmury. Nie musicie więc posiadać nawet własnej konsoli, lub nie musi być ona włączona. Gracie z serwerów Microsoftu. Jedyne to, czego potrzebujecie to konto Xbox z aktywną subskrypcją Game Pass Ultimate. Nie musicie być nawet Insiderami.

Oczywiście potrzebne będzie tez odpowiednie urządzenie z systemem Android (minimum 6.0), modułem Bluetooth w wersji przynajmniej 4.0 oraz pad go obsługujący. Do tego stabline połączenie sieciowe. Więcej o tym pisaliśmy już kilkukrotnie, między innymi tutaj.

XCloud

Jak zacząć? Na start musicie pobrać ze sklepu Google aplikację „Xbox Game Pass Beta”. Koniecznie tą wersję, tylko w niej to wszystko będzie działać. Upewnijcie się też w sklepie, czy po pobraniu jest ona zaktualizowana. Update może być dostępny nawet świeżo po jej instalacji. Zobaczycie to na liście dostępnych aktualizacji.

XCloud

Później wystarczy, że się zalogujecie, a w ustawieniach urządzenia sparujecie kontroler za pośrednictwem Bluetooth. W aplikacji już powinna widnieć zakładka „Chmura”. wybierzcie ją. Od tego momentu powinniście widzieć wszystkie gry, które możecie zagrać już w tym momencie. Ponieważ gramy z chmury nic nie trzeba więcej instalować.

XCloud

Jeżeli jednak nie widzicie przy grach ikon w stylu „Zagraj teraz”, włączcie i wyłączcie aplikację. Powinno pomóc.

XCloud

Jak to działa? Zaskakująco dobrze. Używam Huawei Mate 10 lite, ale nie obsługuje on sieci 5G, cyz 5GHz, a mimo to radzi sobie nprawdę przyzwoicie. Owszem, wyczuwalny jest bardzo minimalny lag, ale praktycznie wcale go nie czuć. Mam wrażenie, że jest nawet lepiej, niż w przypadku strumieniowania z konsoli. Dla przykładu Sea of Thieves działało dla mnie idealnie. Fajnie też, że gry włączają się w odpowiednim dla nas języku.

Dajcie znać, czy też testujecie!

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: