Te gry z ósmej uwielbiam najbardziej

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Na dniach premiera nowej generacji. To oznacza zupełnie nową erę w świecie konsol, otwierającą jeszcze szersze i lepsze możliwości. Czas podsumować ostatnie lata, które spędziłem przy Xboksie One i wyciągnąć z nich to, co było dla mnie najlepsze.

Ósma generacja była dla mnie najbardziej szaloną ze wszystkich. To w trakcie jej trwania zupełnie inaczej zacząłem patrzeć na gry, kiedy to wpadliśmy na pomysł stworzenia World of Xbox. Choć z Xboksem miałem do czynienia oczywiście już wcześniej, gdzieś u znajomych czy rodziny, to sam do zielonych dołączyłem bundlem Xboksa 360 z Forzą Motorsport 3. Nie pamiętam dokładnie który to był rok, ale musiało to być wiele lat temu, gdzieś w czasach wczesno gimnazjalnych.

Tymczasem, już dosłownie za parę dni premiera kolejnej, wyczekiwanej i dobrze zapowiadającej się generacji konsol. Niewiarygodnie szybko minęło te siedem lat z Xboksem One. Mimo to przez ten czas zagrałem w szereg bardzo dobrych gier, które będę bardzo dobrze wspominał, czy też kontynuował i wracał na Xbox Series X w jeszcze bardziej dopieszczonej wersji.

Postanowiłem, że podzielę się z Wami garstką gier, które spodobały mi się w sposób szczególny, jeżeli chodzi o całą, trzecią dla Microsoftu generację konsol. Kolejność tytułów totalnie losowa.

1. Far Cry 5

Far Cry to seria, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jednak to właśnie „piątka” spodobała mi się najbardziej. Klasyczna rozpierducha, odbijanie posterunków i masztów, a do tego wspaniałe i malownicze Hope County, którego eksplorowanie, zwłaszcza z powietrza robi niemałe wrażenie. No i oczywiście silna postać Ojca, czyli Josepha Seeda, stojącego na czele groźnego kultu, który stanie się naszym głównym celem. To było to! Wspominam bardzo dobrze, a moją pełną recenzję przeczytacie pod tym linkiem.


2. Titanfall 2

Seria Titanfall to bez wątpienia seria bardzo niedoceniona. W dużej mierze przez zły marketing i ulokowanie jej premiery w złym czasie. Dziś często dostępna na sporych promocjach, a także w ramach EA Play, a więc praktycznie dla każdego i na każdą kieszeń. O ile przy obu częściach bawiłem się doskonale, to jednak najlepiej wypada ta najnowsza. Wreszcie doczekaliśmy się trybu fabularnego, a multiplayer potrafił trzymać mnie przy konsoli przez długie godziny. Choć paradoksalnie nie przepadam za grami, gdzie bohater włada nadludzkimi zdolnościami, tak tutaj to pokochałem. Bieganie po ścianach, wysokie skoki, tytany… Po prostu uwielbiam!


3. Desperados III

Desperados zaś jest moim odkryciem tego roku. Nigdy bym się nie spodziewał, że będę w stanie grać w taki gatunek i to jeszcze na konsoli. Przypomnę tylko, że mówimy tu o skradance taktycznej. Wydawać by się więc mogło, że nic poza myszką i klawiaturą tutaj nie przejdzie. Jednak nic bardziej mylnego! Twórcy bardzo dobrze przygotowali sterowanie w taki sposób, aby gra na kontrolerze była w pełni komfortowa. Ładnie prezentująca się oprawa audio-wizualna, długie i świetnie skonstruowane poziomy, barwne postacie z unikalnymi umiejętnościami. Pełnowartościowa i zaawansowana gra od Mimimi Games, które nieustannie wspiera tytuł, dodając do niego kolejne rozszerzenia. Z czystym sumieniem polecam! Moją pełną recenzję przeczytacie klikając tutaj.


4. Red Dead Redemption 2

Benchmark wśród gier. Pod wieloma względami. Mamy tu przecież ogromny świat, przepiękną i szczegółową grafikę czy też długą fabułę oraz misje poboczne. Dbałość o najmniejsze detale, mechaniki, animacje zaskakuje. To jest przykład tytułu, na który czeka się latami. Pełna recenzja.


5. Forza Horzion 4

Tej gry w tym zestawieniu zabraknąć nie mogło. Cztery koła i cztery pory roku – To innowacyjne rozwiązanie wprowadziło do serii powiew świeżości i skradło serca wielu. Pozwoliło to graczom przemierzać Wielką Brytanię w kilku różnych sceneriach, co dawało możliwość odkrywać świat gry na wiele różnych sposobów. Do tego sezonowe zawody, wyzwania, firmy oraz rzecz jasna setki pięknych aut. Godziny spędzone za wirtualną kierownicą będą stanowić jedno z moich kluczowych wspomnień tej generacji. Nie mogę się doczekać, aż odpalę silnik i ruszę w drogę na Series X, gdzie gra zyska natywne 4K i 60 klatek na sekundę jednocześnie. To cudowne, że taki tytuł od swojej premiery jest dostępny w Xbox Game Pass! Naszą pełną recenzję gry znajdziecie tutaj.

A jak wygląda Wasza lista? Dajcie znać na naszym Facebooku lub Twitterze!

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: