Tańsza wersja kontrolera Elite

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Tańszy zamiennik od oryginalnego modelu Xbox. Jak wygląda?

Fusion Pro Controller to pad dedykowany do Xbox One oraz dla systemu Windows. Do jego stworzenia inspiracją był kontroler Xbox Elite. Firma PowerA wypuściła już drugi model tego typu, który jest tańszy i nowocześniejszy. Zobacz co może zaoferować graczom.

 

»Wygląd

PowerA Fusion Kontroler Xbox One

Czarny i przewodowy kontroler jest kształtem i układem gałek podobny do standardowego pada Xbox. Jest przewodowy, ale jego okablowanie wygląda na solidne. Wykonane z materiału pokrycie nie zniszczy szybko jego powłoki i można śmiało go zginać.

Miejsce trzymania dłoni jest teksturowane. Posiada nacięcia dookoła uchwytów wraz z logiem firmy. Nie są tak miękkie jak w oryginalnym Elite, ale przyczepność jest przyzwoita i gracze nie powinni czuć dyskomfortu.

PowerA Fusion Kontroler Xbox One

Triggery i kierunki jak widać powyżej są pozłacane. Nie pasują za bardzo do całego wyglądu a ich struktura wydaje się na szybko zużywającą. Po kilku sesjach grania zapewne będą wytarte i nieestetyczne. Wychylenia triggerów są chwalone i płynnie działają. Oczywiście bez porównania do oryginału, ale pełnią swoją funkcję prawidłowo. Wyzwalacze w poprzednim modelu dość szybko się psuły. Ten podobno posiada większą odporność.

W górnej części logo Xbox świeci światłem LED podczas użytkowania jak w podstawowych kontrolerach, oraz logo firmy PowerA na pomarańczowo.

Wyposażono go w  standardowe gniazdo słuchawkowe 3,5mm. Niestety brakuje portu do akcesoriów Xbox jak chatpad czy adapter do zestawów słuchawkowych.
[ad type=”300×250″ align=”aligncenter” src=”” link=””]


[/ad]
» Gałki analogowe

PowerA Fusion Kontroler Xbox One

Podobnie jak w kontrolerze Elite możemy wymieniać gałki analogowe. W zestawie znajdują się trzy różne zestawy. Standardowe, większe, lub grzybki jak dualschockach od Playstation. Każdy z nich jest bardzo dobrze wykonany. Odchylenia gałek również nie mają problemu jeśli chodzi o poruszanie. Otrzymujemy je w zwykłej plastikowej tacce. Nie mamy jak w Elite futerału na akcesoria. Pamiętać trzeba aby odpowiednio je wymienić aby nie wypadły podczas grania. Nie zadziałają też w wymiennymi analogami oryginalnego kontrolera przez inne sposoby mocowania.

 

» Przyciski programowe

PowerA Fusion Kontroler Xbox One

W przeciwieństwie do Elite posiada tylko dwa przyciski znajdujące się od spodu w pobliżu uchwytów. Jeżeli większa ilość wydaje Wam się zbędna, to będziecie zadowoleni. W standardowych kontrolerach nie posiadamy żadnych, więc to zależy tylko od Waszych potrzeb.

Wyżej znajdziecie też blokadę do każdego z triggerów. Aktywacja ich ogranicza dystans naciskania spustu. Może się przydać w FPS-ach, gdzie szybciej oddamy strzał do naszego celu. Mało kiedy się tego używa ale miło tą opcje posiadać.
[ad type=”300×250″ align=”aligncenter” src=”” link=””]


[/ad]
» Cena

PowerA Fusion Kontroler Xbox One

PowerA Fusion Controller oferuje kilka atrakcyjnych możliwości i wydajność w niskiej cenie. Zaczyna się od 49.99$ czyli ok 225zł. Otrzymamy w zestawie zamienne drążki analogowe, dwa programowalne przyciski, zamki blokady triggerów – wszystko w estetycznym wyglądzie.

 


» Zobacz także: Nowy odcinek This Week on Xbox

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: