Recenzja słuchawek Afterglow LVL 5+ dla Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Szukacie headsetu z bardzo dobrym brzmieniem i w przystępnej cenie? Sprawdźcie tą propozycję.

Kolejne gadżet, jaki znalazł się w Naszych rękach, to headset dla graczy od firmy pdp – tej samej, która wypuściła ostatnio recenzowaną ładowarkę Energizer. Afterglow posiada kilka modeli z serii LVL, jak LVL 1, 3, 5, a nawet 9. Ten ostatni przeznaczony jest dla graczy pozwalających sobie na akcesoria premium. W przeciwieństwie do poprzedników, łączy się z konsolą bezprzewodowo za pomocą adaptera.
 
My wzięliśmy na warsztat LVL 5, który jest już mocniej zaawansowany niż mniejsze modele, jednocześnie będący w przystępnym przedziale cenowym. Afterglow LVL 5 Plus Stereo Headset wyceniony na ok 250 złotych to porządny produkt, jednak z kilkoma wadami, o których dowiecie się poniżej.

Jakość zadowalająca

Oczywiście modele Afterglow są oficjalnie licencjonowane przez Microsoft i posiadają bezpośrednie połączenie do kontrolera za pomocą standardowego jacka 3,5 mm, niestety dość krótki do innych urządzeń niż kontroler. Gamingowy, czarny wygląd posiada zielone obramówki na nausznikach, dając znak, że przeznaczone są do konsoli Xbox One. Model ten dostępny jest także dla posiadaczy Playstation 4, gdzie ten element jest w kolorze niebieskim. Tak samo LEDowe podświetlenie będzie dla XOne w kolorze zielonym, jednak efekt ten jest jak dla nas zbędny, ale o nim trochę później.
 
Reszta elementów to plastik przyzwoitej jakości, oprócz na zewnętrznej stronie nauszników, gdzie użyto połysku zostawiającego ślady palców. Będą je zestawiać, gdyż na nich znajdują się przyciski kontrolowania poziomu głośności lub mikrofonu. Z początku jest to średnio wygodne ułożenie, ale można się łatwo przyzwyczaić. Wychylane głośniki z 40mm neodymowymi magnesami nie mają problemów z dopasowaniem się do Naszej głowy, nawet jeśli nosimy okulary. Skórzana gąbka przy pierwszym wrażeniu wygląda na miękką i wygodną, jednak po około godziny grania czuć dyskomfort. Może dlatego, że funkcja ekstra bassu zasilana jest dwoma bateriami AAA, co podwyższa nieco ciężar słuchawek.

Rozgrywka z Quadboost jest świetna

Użyte sterowniki QUADBOOST są rewelacyjne, a za pomocą prostego pokrętła ustawimy poziom ich intensywności. Maksymalny efekt pozwala poczuć każdy efekt w grze, jak np. wstrząsy po wybuchach. Wibrująca membrana w headsecie daje jeszcze większe wrażenia z rozgrywki. Jeśli nam to będzie przeszkadzać, to zmniejszymy poziom QUADBOOST nieodchodząc od gry.
 
Sterownik bassu można również wyłączyć jednym przełącznikiem. Jego aktywność sygnalizuje LEDowe podświetlenie na słuchawkach w kolorze zielonym. O ile w dzień to nikomu nie będzie przeszkadzać, to w nocy możemy nie chcieć zbędnych efektów świetlnych. Na szczęście nie są to zbytnio jaskrawe kolory.
 
Reszta dźwięku jest również na wysokim poziomie. Słychać każdy detal, jak zbliżanie się przeciwnika, także z której strony do nas zmierza. Przestrzenny dźwięk świetnie było sprawdzić w Forzie Horizon 3, gdzie słychać było ryk silników, a wokół brzmiała muzyka z ulubionego radia. Trzeba przyznać, że LVL 5 są bardzo dobrym produktem dla graczy, którzy cenią sobie jakość dźwięku i są wrażliwi na tym punkcie.

Nie nadają się jednak do słuchania muzyki poza konsolą. QUADBOOST nie jest dostępny na innych urządzeniach niż Xbox One. Choć bez dodatkowego bassu nie jest najgorzej, to i tak przeszkadzać będzie krótki kabel jack, mierzący jedynie 40cm.
 

Jak mnie słychać?

Ostatnim istotnym elementem jest mikrofon, który działa bez problemów, dzięki technologii noise-cancelling, redukującej szumy do minimum. Gumowy pałąk możemy delikatnie wygiąć, zaś sama jego budowa jest solidna, a gdy jest złożony i nieużywany, to nie przeszkadza w użytkowaniu słuchawek.
 
Podsumowując, Afterglow LVL 5+ to bardzo dobry produkt, oferujący bardzo wysokiej klasy dźwięk, a sterownik QUADBOOST daje świetne wrażenia z gry. Niestety, są po długim czasie mało wygodne, choć wielu użytkownikom nie przeszkadzało to tak bardzo. My testowaliśmy je blisko miesiąc i stwierdzamy, że nie są najwygodniejsze. Za sam dźwięk otrzymuje wysoką ocenę, jednak przed zakupem warto je założyć i sprawdzić czy będą Wam odpowiadać. Koszt 250 złotych jest odpowiedni i raczej ciężko znaleźć coś w podobnej cenie z tak dobrym brzmieniem.

Plusy

  • Solidne wykonanie
  • Świetny sterownik QUADBOOST
  • Bardzo dobry mikrofon
  • Rozsądna cena

Minusy

  • Krótki kabel 40cm
  • Zasilanie dwoma bateriami AAA
  • Średnio wygodne po czasie
7
Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: