Akumulatory + Ładowarka Energizer – mocny zestaw dla graczy

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Niedrogie rozwiązanie, które eliminuje problem szybko rozładowujących się baterii.

Prawie każdy gracz w pewnym momencie zastanawia się nad dokupieniem zestawu ładującego akumulatory w kontrolerach Xbox One. W końcu stwierdzamy, że kupowanie nowych baterii nie jest opłacalne, a oryginalny zestaw Play and Charge od Microsoftu jest średnio opłacalny, może tylko gdy wybierzemy zestaw z kontrolerem. Na rynku istnieje sporo innych rozwiązań, a jednym z nich jest całkiem solidny produkt od firmy Energizer. O nim właśnie będzie ten tekst, bo jest jednym z najbardziej wartych wyboru.

Co znajdziemy w pudełku?

Zacznijmy od tego, że zestaw wyposażono w dwa akumulatory, których pojemność wystarczy na 35 godzin grania, elegancką stację ładującą i cztery klapki kryjące baterię. Te ostatnie są wymagane do założenia, aby Nasz zestaw sprawował się jak należy. Dlaczego? Ponieważ mają one miejsce na połączenie baterii ze stacją, ale bez obaw, nie przeszkadzają one w użytkowaniu kontrolera.

Zaślepki i akumulatorek od Energizer

 

Przejdźmy do samej stacji ładującej, gdyż to ona zajmie miejsce tuż obok konsoli. Wygląda dość standardowo, lecz nie podpinamy tam nieużywanych padów, a jedynie je kładziemy. Momentalnie ujrzymy zapaloną czerwoną diodę sygnalizującą ładowanie, zaś zielona powiadomi nas o pełnej energii. Proste, łatwe rozwiązanie, a że stajemy się coraz bardziej wygodni, to i sposób odkładania jest taki sam.

Sama stacja jest wykonana z plastiku piano black, a jak pamiętacie Xboxa 360 w tym designie, to jest on bardzo wrażliwy na każde dotknięcie, pozostawiając ślady palców i przecierania. Tylko tylni panel otrzymał chropowatą powłokę, gdzie podłączamy kabel zasilający. Temu również należy się minus, gdyż jego przewód ma zaledwie metr długości. Weźcie to pod uwagę, bo jeśli nie macie blisko gniazdka zasilającego, to będziecie musieli kombinować z jego podłączeniem. Co innego, gdyby ładowarka była na wejście USB, ale na ten patent metr to za mało.

Znalezione obrazy dla zapytania Energizer 2X Charge System

Biała wersja ładowarki, której nie udało znaleźć się w Polsce

 

Ile energii w Energizerze?

Co do długości grania, to jest faktycznie wystarczający. Choć po testach nie wydaje nam się, że było to 35 godzin, to pojedyncza sesja nie wyzeruje stanu akumulatora, a kładąc pad po ukończonej rozgrywce na ładowarkę niczym na półkę macie pewność, że baterie będą stale pełne mocy na kolejne użycie.

Porównując je do oryginalnych akumulatorów od Microsoft, to ich pojemność jest mniejsza. Energizer wyposażył swój produkt w 1200 mAh ładunku elektrycznego. Dla porównania, oryginalne baterie mają pojemność 1400 mAh. Tutaj sprzęt Microsoftu wygrywa, choć różnica nie jest kolosalna. Co do ładowania, to wyzerowany akumulatorek ładuje się do pełnej mocy ok. 2,5 godziny.

Z lewej bateria od Microsoftu, z prawej od Energizer

 

 

Podsumowując

Cena zestawu jest naprawdę rewelacyjna. Za niespełna 120 złotych otrzymamy dwa akumulatory, elegancką ładowarkę i cztery zaślepki baterii. Te otrzymamy po dwie w kolorze białym i czarnym. To miło, że producent pomyślał i tym, że możemy posiadać jedne lub drugie barwy kontrolerów, a co najważniejsze, pasują do podstawowych oraz do wersji Elite.

Czy polecamy? Jak najbardziej. Dobre wykonanie, świetny sposób ładowania i rewelacyjna cena. Najniższą cenę znajdziecie w sklepie przystangracza.pl. Porównując do cen z aukcji internetowych, to jest tańsza o 20 złotych.

Plusy

  • Długi czas działania
  • Sposób podłączenia i odkładania
  • 4 zaślepki w dwóch kolorach
  • Bardzo dobra cena

Minusy

  • Plastik stacji pozostawiający ślady
  • Krótki, metrowy kabel zasilania
9
Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: