Project Scorpio pozwoli na streaming gier w 4K i 60 FPS

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Jak Xbox wykorzystuje moc 6 teraflopów?

Microsoft przekonuje nas od dawna, że Project Scorpio jest urządzeniem oferującym prawdziwe Ultra HD. Na łamach Windows Central pojawiła się dziś informacja o tym, że najnowsza konsola Xbox nie tylko pozwoli na rozgrywkę w 4K, ale także na streamowanie jej w tej samej rozdzielczości i w 60 klatkach na sekundę.

Wszystko za sprawą specjalnych kodeków (HEVC oraz VP9), co w rezultacie pozwoli m.in na przesyłanie obrazu do konsoli w wysokiej jakości jak w przypadku Xbox One S i platformy Netflix. HEVC pozwoli także na przesyłanie rozgrywki na platformę Beam w rozdzielczości UHD. Aktualnie Microsoft prowadzi publiczne testy tego rozwiązania.

Dla porównania w tym momencie Xbox One pozwala jedynie na stream w 720p i 30kl/s. To bardzo wielki skok technologiczny i widać jak wiele Microsoft robi aby Scorpio naprawdę był urządzeniem Premium.

Można dokładnie zauważyć, że 4K nie będzie zarezerwowane tylko i wyłącznie do gier, ale także dla innych funkcji konsoli. Nagrywanie gier, streaming, blu-ray to kolejne możliwości Projectu Scorpio w Ultra HD. Na E3 super rozdzielczość będzie zapewne najbardziej promowana.

Windows Central potwierdza także (co pewnie nie jest zaskoczeniem), że Scorpio posiadać będzie wbudowany zasilacz jak w przypadku Xbox One S.
»Zobacz również: Twórcy potwierdzają jak mocny jest Project Scorpio


Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: