Philips prezentuje dwa nowe modele z linii Momentum. Co zaoferują?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

MMD, czyli producent monitorów Philips zaprezentował dziś dwa nowe modele z serii Momentum. Te są stworzone z myślą o konsolach Xbox. Co takiego zaoferują, co je wyróżnia?

W czerwcu tego roku zapowiedziany został gigantyczny monitor dla graczy Philips Momentum 559M1RYV. Dostał on specjalne oznaczenie Designed for Xbox, ale o tym 55′ calowym monitorze szerzej pisaliśmy w publikacji pod tym linkiem do którego Was odeślę po więcej informacji. Dziś skupimy się na kolejnych nowościach.

Otóż do serii stworzonej przy współpracy i na licencji Microsoftu, dołączają dwa kolejne modele: 279M1RV oraz 329M1RV. Do sprzedaży trafią już w listopadzie. Oba z nich posiadają 10-bitowe (1.07 miliarda kolorów) matryce 4K HDR z odświeżaniem 144Hz. Dzięki złączu HDMI 2.1 mogą one wykorzystywać pełnię możliwości najnowszych konsol Xbox Series X a nawet i więcej.

Zniewalać z nóg może jednak cena, wynosząca kolejno 5055 i 4595 złotych. Co tak dokładnie otrzymamy w tej cenie?


Philips Momentum 329M1RV

Monitor posiada 32-calową, 10-bitową matrycę IPS o rozdzielczości UHD (3840 x 2160 px) i odświeżanie 144Hz. Do tego otrzymujemy Certyfikat DisplayHDR 400 oraz AMD FreeSync Premium. Urządzenie wyposażono w 3 porty HDMI 2.1, jedno złącze DisplayPort 1.4, USB-B a także USB-C które obsłuży obraz 3840 x 2160 @ 120 Hz. Nie zapomniano także o czterech portach USB 3.2 i wyjściu audio. Ponadto znajdziemy tu także czterokrawędziowy Ambiglow, czyli odpowiednik dobrze znanej z telewizorów funkcji Ambilight. Ta pozowała wizualnie poszerzyć wyświetlany obraz, rzucając odpowiednie barwy na ścianę za ekranem. Wbudowane głośniki dadzą wsparcie dla systemu DTS Sound.

Philips 329M1RV


Philips Momentum 279M1RV
Tańszą opcją jest mniejszy wariant 27′ calowy. Różni się od jednak parametrami. Tu z kolei zastosowano 10-bitową (98% pokrycia przestrzeni barwowej DCI-P3) matrycę Nano IPS wyświetlającą obraz o maksymalnej rozdzielczości UHDK (3840 x 2160 px) i odświeżaniu 144Hz. Produkt cechuje się wyższym od powyższego modelu certyfikatem DisplayHDR 600 i wsparciem technologii NVIDIA G-SYNC. Tutaj także znajdziemy oznaczenie Designed for Xbox, system Ambiglow oraz wsparcie dla systemu DTS Sound oddawane z wbudowanych głośników. Jeżeli mowa o złączach to tutaj jest nieco skromniej, a liczyć możemy na: 1x DisplayPort 1.4; 3x HDMI 2.1 i jedno USB-C.

Philips 279M1RV


Czy ceny idą w parze z tym, co otrzymujemy? Dajcie koniecznie znać na naszych portalach społecznościowych. Szukajcie nas na Facebooku i Twitterze!

Źródło: informacja prasowa

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: