Tak teraz wygląda nowy Xbox Insider!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

W ręce coraz większej ilości użytkowników trafia już nowa wersja Xbox Preview, znany teraz jako Xbox Insider. Szczegółowo o planowanych zmianach pisaliśmy już jakiś czas temu. Generalnie oprócz zmienionej nazwy, zainteresowani otrzymali jeszcze bardziej zaawansowane narzędzie do przekazywania opinii do firmy z Redmond. Postanowiliśmy się przyjrzeć wprowadzonym zmianom i pokazać je Wam, byc może ktoś z Was tym się zainteresuje i do programu przystąpi tym bardziej, że nie trzeba mieć teraz do tego żadnego zaproszenia.

Panel
panel
Interfejs przeszedł totalne przemeblowanie, zrezygnowano tu z dotychczasowych kafelków, dzięki czemu równie zgrabnie udało się umieścić jeszcze więcej treści. Wygodnie z widoku samego panelu głównego możemy sprawdzić, status naszego konta, czy nie czekają na nas nowe wiadomości, zadania, czy ankiety do wykonania. Wcześniej te musieliśmy sprawdzać oddzielnie w bardziej opasłej formie. Same ankiety zdają się być zwykle nieco dłuższe, ale zarazem bardziej inteligentne, ale o tym zaraz.

Ogłoszenia dla Insiderów
ogloszenia
Te jak już wyżej wspomniano widzimy od razu, aby odczytać je w całości, wsysaczy na nie nakierować i zatwierdzić. Wiadomość sie rozinie w okienku, bez konieczności opuszczania głównego dashboard’u.

Zadania i ankiety
ankiety
Niestety nie dysponujemy teraz zadnym nie ukończona ankietą, więc zademonstrujemy jak wygląda już uzupełniona, a wygląda to dosyć podobnie.
Jak do tej pory nadal za wykonanie zadań otrzymujemy punkty i podnosimy swoja pozycje w rankingu. Teraz odbywa się to w jeszcze lepszy sposób, punkty naliczają się na dobrze się prezentującej „animacji” wzbogaconej dźwiękiem rodem z 8-bitowych konsol. Takie detale fajnie dodają atrakcyjności i satysfakcji. Co do samych ankiet do wykonania, to te stały się znacznie bardziej intuicyjne – nie musimy odpowiadać na bezsensowne pytania. Przykładowo, gdy zostaniemy spytani o to czy w trakcie granie odnotowaliśmy spadki klatek, reszta pytań wyświetli się dopiero wtedy, jak odpowiemy, że takie sytuacje mają miejsce. Natomiast gdy zaznaczymy, że wszystko jest w porządku, oznacza to dla nas koniec pytań, gdyż reszta byłaby po prostu bez sensu, a dane w ten sposób spływające do Microsoftu nie byłyby wiarygodne.

Zarządzanie urządzeniami
urzadzenia
Również jak wcześniej możemy posiadać kilka konsol zarejestrowanych w programie, w naszym przypadku są to dwie. Wyświetlane są one jak na obrazku powyżej, w każdej chwili możemy zmienić preferencje lub wypisać wybraną konsole.

Jesteście w Xbox Insider? Jak Wasze odczucia po zmianach, czy może jednak dopiero planujecie przystąpić w szeregi osób testujących najświeższe aktualizacje?

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: