Nowe możliwości aplikacji OneDrive na Xbox One

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Microsoft rozwija Universal Windows Platform.


OneDrive jest wygodnym narzędziem, dzięki któremu możemy przesyłać zrzuty ekranu wykonane podczas rozgrywek czy przeglądać albumy na dużym ekranie dzięki konsoli. Dotychczas aplikacja ograniczała swoją funkcję tylko do zdjęć, jednak to od teraz się zmienia.

Dzięki rozwojowi UWP otrzymujemy nową odsłonę OneDrive na platformie Windows oraz Xbox One, która teraz pozwala także na odczytywanie plików z programów Microsoft Office. Dokumenty z MS Word, Excel czy PowerPoint zostaną bez problemu wyświetlone na konsoli poprzez przeglądarkę Edge. Jedynym minusem jest brak wsparcia dla plików PDF.

W sklepie Xbox znajdziecie nową aplikację, jednak wcześniej lepiej usunąć poprzednią wersję.

Na koniec zostaje tylko pytanie na co to komu na konsoli do gier? Skoro otrzymujemy narzędzia do edycji dokumentów to zostaje jeszcze dodanie wsparcia klawiatury i myszy, o którym wiemy, że Microsoft ma takie plany.

»Zobacz również: Wsparcie dla klawiatury i myszy wkrótce na Xbox One

Może ktoś z Was wykorzysta w swojej pracy nowe możliwości konsoli, jednak w domu jest to zbędne. Na pewno nie zaszkodzi wsparcia Office’a na konsoli Xbox One. Tym bardziej, że Universal Windows Platform ma na celu budować jeden spójny ekosystem.

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: