Phil Spencer: Mysz i klawiatura w Xbox One wkrótce

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp
Phil Spencer mówi o akcesoriach konsoli.

Jak wiemy Microsoft stara się połączyć granie na Xbox One z graniem na Windows 10. Usługa Play Anywhere działa świetnie i jest dobrym krokiem na przód. Gracze mieli już także możliwość zagrać na jednej z platform przeciw sobie dzięki nowej funkcji Cross-Play. W Gears of War 4 jest już ona możliwa na stałe i możemy zmierzyć się jako gracze Xbox kontra Windows 10.

O ile w strzelanki łatwiej sobie poradzić padem, to co z grami strategicznymi jak Halo Wars 2? Chwaliliśmy oczywiście twórców za bardzo intuicyjne sterowanie, ale nie ma co ukrywać, że przewagę dalej mają gracze PC.

Temat klawiatury i myszy ze znakiem Xbox przewija się już od wielu lat, jednak zawsze to były mało oficjalne informacje. Aktualnie jest możliwość podpięcia ich pewnymi przejściówkami, jednak nie jest to oficjalnie wsparcie sprzętu.

Phil Spencer: Mysz i klawiatura w Xbox One wkrótce, akcesoria

»Zobacz również: Pre-ordery Project Scorpio.

Gracze zadają wiele pytać na profilu Twitter szefa Xbox, a jedno z nich dotyczy nowych akcesoriów. Pewien użytkownik zapytał o nie nawiązując do najnowszej odsłony Halo Wars.

 

Phil Spencer wyraźnie stwierdza, że nie będzie to możliwe na premierę gry, jednak chciałby dodać ją w przyszłości na platformie Xbox.

Jednak co z graczami, którzy nie będą ich posiadać? Walka w grze mogłaby być dość niesprawiedliwa. Osobiście wyobrażam sobie, że system będzie w stanie zweryfikować podpięte akcesoria do konsoli i automatycznie podzielić rozgrywki z klawiaturą i myszą lub bez.

»Zobacz również: Nowe malowania kontrolerów Xbox One

Jakie jest Wasze podejście do dodatkowego sprzętu? Chcecie mieć możliwość użycia dodatkowych akcesoriów?

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!

 

 

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: