Microsoft zaprzestaje z produkcją sensora Kinect

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Ostateczny dowód na to, że niegdyś nierozłączne akcesorium z Xbox One jest już martwe, co dziś przyznaje sam gigant.

Kinect był pewną rewolucją w dziedzinie gier wideo, co zostało także zapisane w księdze rekordów Guinnessa, kiedy to urządzenie było najlepiej sprzedawanym gadżetem w 2011 roku (sprzedano wówczas ponad 10 milionów sztuk). Microsoft jak widać chciał kontynuować osiągnięty sukces, lecz tym razem wmuszając w konsumenta Kinect 2.0, co skończyło się mniejszym zainteresowaniem i spadkiem sprzedaży, ponieważ zestawy były automatycznie droższe. Słaba oferta tytułów i niezadowolenie klientów zmusiło Microsoft do zrezygnowania ze starego pomysłu, co uratowało w pewnym sensie firmę. Dziś urządzenie jest zbędne, nawet jeśli chodzi o rozmowy Skype czy transmisje rozgrywki, gdyż nowa aktualizacja pozwala na korzystanie z kamer firm trzecich.

»Zobacz: Nowości w jesiennej aktualizacji systemu Xbox One

Znalezione obrazy dla zapytania Kinect xbox one 360

W ten sposób dzisiejsze konsole Xbox One S są pozbawione specjalnego portu służącego do podłączenia sensora Kinect, a Microsoft dodatkowo wymusza dodatkowe pieniądze za adapter, co całkowicie odwróciło graczy od jego zakupu.

Końcem końców, Microsoft postanowił zaprzestania produkcji sensora ruchu, nieprzynoszącego w ostatnich latach przychodów. Nie znaczy to jednak, że technologia Kinect umarła, ponieważ wiele jego systemów działania wykorzystywanych jest chociażby w goglach HoloLens czy w laptopach wykrywających twarz właściciela do zalogowania. To znaczy, że Kinect zapoczątkował nową, technologiczną ścieżkę, która teraz jest tylko bardziej zaawansowana. Podobnie jak nowe telefony iPhone, będą wykorzystywały część Kinecta. W 2013 roku firma Apple kupiła firmę PrimeSense, która odpowiadała za Kinect dla Xbox 360.

Korzystacie jeszcze z sensora Kinect i jesteście z niego zadowoleni?

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: