Jesienna aktualizacja systemu Xbox One dostępna dla wszystkich

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Nowości i usprawnienia przed premierą Project Scorpio znajdziemy już teraz na konsoli Xbox One.

Insiderzy są już dobrze obeznani z przygotowaną aktualizacją, ponieważ testowali już wszelkie nowości przez kilka tygodni. Nadeszła pora, aby dostarczyć wszelkie nowości do pozostałych użytkowników konsoli Xbox, a to co możemy znaleźć w dzisiejszej aktualizacji, sprawdzicie poniżej.

Content Block Xbox One

Przede wszystkim różnica jest w ekranie głównym w dashboardzie Xbox One. Ten możemy personalizować w dowolny sposób, tak jak sobie zażyczymy. Dodamy w nim ulubione gry, znajomych, nowości w Games with Gold czy Xbox Game Pass. Wszystko przyczepiamy do ekranu za pomocą „szpilek” (Pins), a tych wykorzystamy aż 40. Drugą, dość istotną dla graczy funkcją, jest wybór motywu między jasnym, a ciemnym jak dotychczas kolorem.

Aktualizacja po raz kolejny poprawia wydajność konsoli Xbox. Szybkość i płynność to nie jedyna zaleta, ale także nowe opcje w ustawieniach. Tworzenie kopii zapasowych i aktualnych parametrów mogą zostać stworzone w kilka minut. Pomoże to w szybkiej przesiadce na konsolę Xbox One X. Jeśli jesteśmy w obrębie sieci domowej, to tak samo łatwo przeniesiemy nasze gry na nowy sprzęt, transmitując dane przez sieć, bez utraty danych. Sami wybierzemy co chcemy skopiować na One X i nie musimy ponownie instalować zaznaczonych produkcji.

Dużo usprawnień otrzymał sam Mixer, gdzie wyświetlimy m.in. obraz w rozdzielczości Full HD (1080p). W dashboardzie znajdziemy również kartę, gdzie podejrzymy najpopularniejsze transmisje przed dołączeniem do nich. Kiedy sami jesteśmy autorami streama, otrzymamy wiele informacji o szczegółach, aktywności w przewodniku. Największą nowością jest tu na pewno możliwość podłączenia własnej kamery USB, porzucając sensor Kinect (tyczy się to także rozmów Skype). Na konsoli Xbox One X przechwycimy dodatkowo nagrania i obraz w 4K i HDR.

Sam sklep Xbox będzie dostosowany do Projectu Scorpio. Sprawdzimy, które tytuły posiadają bezpłatną aktualizację z zawartością Ultra HD czy HDR (Enhanced), tak samo posortujemy bibliotekę gier w wybranej jakości.

Interfejs konsoli Xbox One X Enhanced Titles

Wszystko to i pozostałe funkcje znajdziecie na materiale od Majora Nelsona, który krok po kroku pokaże co nowego znajdziemy w Fall Update dla Xbox One.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: