Magic Nations. Propozycja dla wielbicieli karcianek

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Żyjemy w czasach, gdy twórcy gier coraz prężniej stawiają na budowę świata, grafikę, 4K, klatki na sekundę, ray-tracing i tak dalej. Ale są jeszcze gatunki gier, które tego wszystkiego nie potrzebuje. Do nich zalicza się Magic Nations.

Magic Nations może być już znane fascynatom gier z rodziny karciane. Tytuł bowiem pojawił się już wcześniej na komputery osobiste oraz Nintendo Switch. Tym razem, piątego listopada zawita także na konsolach Microsoftu – Xbox One oraz Series X|S. Co ważne dostaniem tutaj funkcję rozgrywek międzyplatformowych. Za tytuł odpowiedzialne jest polskie studio Prime Bit Games.

Gra ma oferować zarówno tryb dla jednego gracza jak i rozgrywkę wieloosobową. Przy jej tworzeniu, inspirowaną się grą Gwint znaną z uniwersum Wiedźmina. Gracze mogą jednak liczyć tutaj na system wymiany kart między sobą, co wydaje się być fascynującym rozwiązaniem.

Historia gry zaczyna się od magicznego rytuału magów – który zakończył się w fatalny sposób – otworzone zostały portale do innych światów. Na skutek tego na świecie pojawiły się nowe rasy istot, w tym Orkowie, Elfy, Krasnoludy, Amazonki oraz Nekromanci. Nie zabrakło oczywiście miejsca dla ludzi. Każda z tych nacji charakteryzuje się innymi umiejętnościami i inną taktyką walki.

W Magic Nations nie zabraknie też nawiązań do legend, mitologii, literatury czy też innych gier.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: