Kupuj gry punktami Gamescore. Przyszła opcja płatności Microsoftu?

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Phil Spencer skłania się do tego rozwiązania biorąc przykład od nowego programu nagród od Playstation.

Sony od kilku dni pozwala graczom uzyskać dodatkowe bonusy, nagradzając ich za zdobyte trofea. Nowy system nagród przelicza ilość i rodzaj osiągnięć na walutę, dzięki czemu można wymienić je na kolejne gry w swojej bibliotece. Dla przykładu, za 100 srebrnych trofeów Playstation można zarobić 100 punktów, za 25 złotych pucharów otrzymuje się 250 punktów, a 10 platyn daje ich aż 1000. Każdy tysiąc punktów to 10 dolarów w wirtualnym sklepie Sony. Warto wspomnieć, że brązowe trofea nie są przeliczane na dodatkowe punkty, a każdy zainteresowany nie może wykorzystać zdobytych już osiągnięć przed rozpoczęciem nowego programu nagród. Punty można zbierać również kupując produkty Sony, filmy czy za używanie specjalnej karty płatniczej od Playstation.

What is Sony Rewards?

Phil Spencer także jest zainteresowany nowym programem i nie wyklucza, że podobny znajdziemy na platformie Xbox. Oczywiście istnieje już podobny system Xbox Live Rewards, który nagradza nas za branie udziału w różnych wydarzeniach, jak np. przystąpienie do bety nowych gier, oglądanie konferencji E3 czy oglądanie programów sportowych na Xbox One. Nie ma jednak nagród zdobywanie osiągnięć, a to jak widać może się wkrótce zmienić.

Problem tylko w tym, że program nagród nie jest dostępny w każdym kraju, w tym w Polsce. Choć usługa działa już w Europie, to my musimy jeszcze poczekać. Możliwe, że uda się Xbox Polska wprowadzić go do naszego kraju, tak jak stało się z Xbox Design Lab, pozwalającemu stworzyć kontrolery według własnego gustu.

»Zobacz również: Xbox Design Lab już w Polsce. Wszystko co powinieneś wiedzieć o usłudze.

Program nagród pozwalający wymieniać zdobyte punkty Gamescore na walutę i na gry brzmi bardzo ciekawie. Zapalonych łowców osiągnięć nie brakuje i zmobilizuje kolejnych graczy to wykonywania zadać pozwalających  zarobić nowe GS.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: