Xbox Design Lab już w Polsce. Wszystko co powinieneś wiedzieć o usłudze.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Tworzenie własnych kontrolerów w laboratorium Microsoftu już dostępne!

Xbox doleciał do kilkunastu krajów europejskich ze swoją popularną w Stanach kampanią, w której tworzymy kontrolery do Xbox One według własnego gustu, w ogromnej ilości konfiguracji. Ta wiadomość na Gamescom była jedną z najlepszych, jeśli chodzi o akcesoria.

Niestety, takie własne projektowanie nie należy do najtańszych, więc ilość korzystających nie będzie również powalająca. Ceny zaczynają się od 344,99 złotych, jeśli nie dopieramy kolejnych udogodnień, jak np. gumowe uchwyty kontrolera. Są jednak pewne gratisy za złożenie zamówienia.

Kreując swój autorski projekt, otrzymujemy stały podgląd nad postępem prac z jednej strony, a z drugiej drzewo konfiguracji. Zaczynamy od pierwszego malowania frontu i kończymy na przyciskach ABXY. Z kolorów mamy do dyspozycji 19 różnych barw, które są dość wystarczające. Jeśli chodzi o przyciski, w tym start i menu, to mogą być białe, szare, czarne na czarnym lub szarym tle, albo zostawić jak w standardowych padach.

Pozwolić można sobie na metaliczne dodatki kierunków (+12,99 zł) i bumperów (+17,99 zł). Dla triggerów tej opcji już zabrakło. Gumowe uchwyty zostały zaś wycenione na dodatkowe 24,99 złote. Sumując, najbogatszy design wyniesie 400, 96 złotych – to prawie cena kontrolera Elite. Jedynie co jest darmowe, to laserowy grawer (do 16 znaków, jeden font) oraz wysyłka, która trwa do 14 dni roboczych. Otrzymamy też mailowo kod śledzenia Naszego zamówienia.

Jeśli będziecie tworzyć będąc zalogowanym, to Wasze kompozycje zostaną zapisane na koncie. Jest też opcja udostępnienia go, aby pojawił się w galerii społeczności. W niej możecie wybrać kompozycje innych uztykowników, gdy nie macie pomysłu na swój projekt.

Microsoft wyszczególnił również dane techniczne kontrolerów w Xbox Design Lab i wyglądają następująco:

  • Dla konsoli Xbox One i systemu Windows 7/8.1/10
  • Zasięg do 12,2 m z konsolą Xbox One S
  • Obsługa protokołu Bluetooth® ułatwiająca bezprzewodowe granie na urządzeniach z systemem Windows 10
  • Zmiana mapowania przycisków za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox
  • Zgodność z zestawem Play & Charge dla konsoli Xbox One, zestawem słuchawkowym, zestawem słuchawkowym stereo, klawiaturą Chatpad i innymi urządzeniami
  • Zawiera gniazdo zestawu słuchawkowego stereo 3,5 mm oraz dwie baterie AA
  • Chropowaty uchwyt ułatwiający sterowanie

Producent uprzedza także, że ze względu na niestandardowy wygląd kontrolera zwroty nieuszkodzonych produktów nie są przyjmowane.

To wszystko jeśli chodzi o Xbox Design Lab w Polsce. Bylibyście skłonni złożyć takie zamówienie?

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: