Killer Instinct na platformie Steam z opcją cross-play

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Użytkownicy PC (nie tylko z systemem Windows 10) zagrają wspólnie z graczami Xbox.

O opcji cross-play pomiędzy platformami mówi się bardzo często, głównie jeśli chodzi o współpracę Microsoftu i Sony. Japońska firma ma opory co do wspólnej gry, jednak jak wcześniej pisaliśmy, rozmowy na ten temat wciąż trwają.

»Zobacz również: Microsoft wciąż rozmawia z Sony o funkcji cross-play między Xbox One i PS4

Jak donosi pcgamer.com, nie tylko użytkownicy komputerów z Windows 10 będą mogli zagrać z graczami Xbox One. Użytkownicy innych systemów korzystających z platformy Steam również dołączą do wspólnej gry i to jeszcze w tym roku.

Znalezione obrazy dla zapytania killer instinct

Killer Instinct działający w usłudze Play Anywhere ma wkrótce być dostępny na Steamie, także jako darmowa gra, gdzie płacimy za nowe postacie, sezony i dodatki. Rukari Austin, odpowiedzialny za społeczność graczy Steam, napisał na forum, że Killer Instinct otrzyma funkcję cross-play, aby dołączyć do wspólnej zabawy z graczami Windows 10 i Xbox One.

Oczywiście gracze będą mogli wybrać czy chcą zagrać z zawodnikami innych platform. Rukari dodał też, że na początku nie zawsze zobaczymy tą opcję, gdyż wciąż jest w fazie testów. Te nie mają potrwać zbyt długo i nie mają wpływu na rozgrywki graczy Xbox.

Choć konkretna data premiery Killer Instinct na Steam nie jest ustalona, ale ma mieć ona miejsce w najbliższych tygodniach. Jeśli chodzi o turnieje, to te są na pewno zarezerwowane dla graczy Xbox One i Windows. Cross-play widać rozwija się coraz bardziej i miejmy nadzieję, że wkrótce otrzymamy więcej tytułów z tą funkcją.

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: