Microsoft wciąż rozmawia z Sony o funkcji cross-play między Xbox One i PS4

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Czy obie społeczności graczy doczekają się wspólnych rozgrywek na różnych konsolach?

Nie pierwszy raz słyszymy o próbach nawiązania współpracy pomiędzy firmą Microsoft a Sony. Przedstawiciele konsoli Playstation 4 uparcie nie dają zielonego światła jeśli chodzi o crossplay. Aaron Greenberg zapytany na targach Gamescom uświadomił jednak, że Microsoft nawiązuje współprace z Sony i rozmawia o wspólnej grze między platformami. Oczywiście pierwszą z nich ma być popularny Minecraft, który wkrótce będzie można grać wspólnie z posiadaczami Nintendo Switch i PC.

Nie wiemy jednak kiedy to nastąpi i czy Sony nie zmieni jeszcze zdania. Japoński oddział jak widać mało jest otwarty dla graczy. Nie chce współpracować z Electronic Arts dodając do usług EA Access czy iść śladem Microsoftu i pomyśleć nad tytułami wstecznie kompatybilnymi. Owszem, istnieje usługa Playstation Now, oferująca gry poprzedniej generacji, ale jest ona dodatkowo płatna.

Należy jeszcze poczekać na oficjalną odpowiedź Sony do tematu cross-play i kolaboracji z Microsoftem, który otwiera masywne serwery dla społeczności pozostałych platform.

Autor wpisu:

Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: