Pierwsza aktualizacja dla Xbox Series X|S już jest!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wraz z początkiem grudnia konsole Xbox Series X|S dostaną swoją pierwszą aktualizację systemu. Sprawdzamy, co nowego ona wniesie.

Najnowsza aktualizacja systemu to garstka udogodnień i dopieszczanie detali. Dostaniemy w głównej mierze, to, co już wcześniej testowali Insiderzy na konsolach Xbox One, ale i nie tylko. O tak naprawdę wszystkim pisaliśmy już wcześniej w poszczególnych wpisach, ale wylistujemy tu najważniejsze zmiany.

Dynamiczne motywy
Dynamiczne motywy mają być domeną wyłącznie nowej generacji. Do tej pory dostępny jest jeden styl animowanego tła, jednak wraz z aktualizacją pojawi się ich więcej, a zapewne będzie ich siedem. Możemy to stwierdzić na podstawie tego, że te nieco wcześniej „wyciekły” w testowej aktualizacji dla generacji One. Mimo, że te tam rzeczywiście nie działały i znikły tak szybko, jak się pojawiły, to mogliśmy wstępnie im się przyjrzeć. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.


Ikona Auto HDR
Auto HDR działa już teraz. Ten ma na celu dodać go do wybranych gier, które go nie mają natywnie zaimplementowanego. Działa to za sprawą dobrze przygotowanych algorytmów. Tą funkcje możecie włączyć oraz i wyłączyć w ustawieniach obrazu konsoli. Wraz z najnowszym updatem systemu, w przypadku, gdy gra korzysta z Auto HDR, zobaczycie specjalną ikonkę widniejącą w przewodniku po zapauzowani gry. Dzięki temu gracz wie, kiedy gra działa z natywnym obrazem HDR, a kiedy to tęż jest on dodawany przez konsolę.


Zakładka z osiągnięciami, zastąpiona przez „Gra”
To jest rzecz, o której pisaliśmy już w przeszłości. Dotychczasowa zakładka w przewodniku, gdzie znajdują się osiągnięcia, zostanie rozbudowana. Teraz poza samymi achievementami sprawdzimy tam także znajomych aktualnie grających w dany tytuł, osoby chętne do wspólnej rozgrywki, z ubliżające się wydarzenie w grze, link do oficjalnego klubu, oraz przejrzysty cover produkcji.


Zainstaluj gry nadchodzące do Xbox Game Pass
Ta nowość prawdopodobnie trafi także na Xboksy One, ale to nie jest jeszcze w 100% potwierdzone. Nie chodzi tu o nic prostszego, niż o dołożenie nowej sekcji, w której zobaczycie zbliżające się gry do katalogu subskrypcji. Z tego miejsca ustawicie też wcześniejsze pobieranie wyczekiwanej gry tak, by być gotowym do zabawy zaraz po odblokowaniu tytułu.

Źródło: news.xbox.com

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: