Istotna aktualizacja konsol Xbox już jest!

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Dzisiejsza aktualizacja systemu niesie ze sobą szereg bardzo ważnych zmian. Sprawdzamy, co się zmieniło.

Choć rozmiarowo aktualizacja dużo nie waży, to wprowadza liczne usprawnienia i bardzo ważne zmiany. Te obejmują także kontrolery dla Xboksa One.

Granie w Chmurze
Najważniejszą zmianą dla większości będzie zapewne wprowadzenie gry w chmurze z poziomu konsoli dla wszystkich posiadaczy Game Pass Ultimate.

Z racji tego, że o tym pisaliśmy już obszerniej jakiś czas temu, kiedy to funkcja była w fazie testów, nie będę opisywał tego raz jeszcze w tym miejscu. Jeżeli interesuje Was właśnie ten temat, zapraszam do poprzedniego wpisu, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje.


Nowe ustawienia audio
Drugą zmianą jest rozbudowana zakładka z ustawieniami audio. Dostaliśmy garść nowych rozwiązań, takich jak automatyczne wyciszenie głośników telewizora po podłączeniu słuchawek, ale i nie tylko. Podobnie jak powyżej, to także znajdziecie w oddzielnym, temu poświęconym tekście.


Udogodnienia dla osób z wadami wzroku (Xbox Series X|S)
Tego typu udogodnienia zawsze cieszą najbardziej. Cieszą, bo Microsoft stara się na każdym kroku uczynić, żeby gry były dostępne dla każdego, bez względu na wszelakie ograniczenia. Tym razem pochylono się nad osobami zmagającymi się z wadami wzroku, takimi jak protanopia, deuteranopia i tritanopia. Wszystkie te związane są z niewłaściwym postrzeganiem danych grup barw.

Od teraz osoby należące do wyżej wymienionych grup bez problemu włączą odpowiednie filtry i je wyregulują, tak by móc odbierać grę jak najlepiej.


Lepiej wylistowane udogodnienia w grach w Microsoft Store
325 gry w cyfrowym sklepie otrzymało dodatkowe okienko, w którym zostały zawarte informacje o dostępnych dla danej gry ułatwienia dla osób z ograniczeniami. Są to na przykład takie tryby jak gra za pomocą jednego drążka, zamian mowy na tekst, wsparcie dla klawiatury i tak dalej.

Ponadto gry oferujące udogodnienia, są teraz łatwiej dostępne w sklepie, tzn. wymagana jest mniejsza ilość kliknięć, by przejść do stosownej zakładnik z grą.


Aktualizacja starszych kontrolerów
Ulepszeń doczekały się także kontrolery dla konsol Xbox One (te, które posiadają funkcję Bluetooth tj. począwszy od wersji One S oraz Elite Wireless Controller Series 2 i Adaptive Controller). Aktualizacja wprowadza wsparcie dla technologii Dynamic Latency Input (DLI), która pozwoli poprawić stabilność połączenia z konsolą, oraz jeszcze bardziej zredukować opóźnienie.

To jednak nie wszystko. Drugie usprawnienie dzięki technologii Bluetooth Low Energy dodaje możliwość zapamiętania kontrolerowi dwóch urządzeń. Konsoli oraz kompatybilnego urządzenia z Bluetooth, na przykład smartfon czy tez komputer. Wystarczą tylko dwa szybkie wciśnięcia przycisku parowania na kontrolerze aby ten błyskawicznie przełączył się między tymi urządzeniami.


Zapowiedziano także aktualizację aplikacji mobilnej i związanych z nią funkcji społecznościowych, na tą jednak będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Wtedy też opiszemy szczegóły dotyczące zmian.

Pamiętajcie też, że klika dni temu otrzymaliśmy możliwość regulowania mocy światła na kontrolerze oraz konsoli. O tym przeczytacie pod tym linkiem.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: