Dziwne znaki i litery na konsoli Xbox. Jak się ich pozbyć? [PORADNIK]

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Zauważyłem, że ostatnio media społecznościowe coraz częściej zalewają pytania o dziwny alfabet na konsoli Xbox. Skąd się wziął i jak się go pozbyć? Już tłumaczę!

Jeśli się tu znalazłeś to prawdopodobnie Twoja konsola wyświetla dziwne litery. Choć treść niby da się odczytać, to ta jest pisana swego rodzaju szyfrem, tak jakby przy użyciu czegoś przypominającego symbole z innego języka. Jeśli chcesz się ich pozbyć, to jesteś w idealnym miejscu. Na początku zaś wytłumaczę skąd to wszystko się wzięło.

Xbox Insider dziwne litery

Wszystko wskazuje na to, że zapisałeś swoją konsolę do programu Xbox Insider, a powyższy problem jest częstym i celowym efektem ubocznym tego programu. Nie chodzi tu o utrudnienie graczom życia, a sprawdzanie pewnych funkcji systemu, co tez jest celem bycia tak zwanym Insiderem.

Insiderem, czyli testerem oprogramowania w formie wcześniejszych aktualizacji systemu jak i wybranych gier oraz aplikacji. Bycie takim testerem to więc nie tylko zalety w formie wcześniejszych dostępów do niektórych rzeczy, ale i świadomość związanych z tym niepożądanych problemów.

Xbox Insider

Niewykluczone też, że do powyższego programu zapisałeś się nie do końca świadomie. Być może przyciągnął Cię wczesny test wyczekiwanej gry. O tym, jak wypisać konsolę z tego programu pisałem już w oddzielnie poświęconym tym wpisie, do którego odsyłam. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Gdy tylko konsola przejdzie proces wypisywania z programu oraz po zainstalowaniu publicznej wersji systemy sytuacji powinna wrócić do normy.

Zdjęcie: Reddit / @Mountain-Conflict-73

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: