Digital Foundry przedstawia Project Scorpio

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Co zaprezentował serwis na temat nowej konsoli Xbox?

W końcu po wielkim odliczaniu do godziny 15:00 mogliśmy prześledzić co takiego ma w sobie Scorpio. Zespół Digital Foundy został zaproszony do Microsoftu, aby osobiście zaprezentować Xboxa i na podstawie tego znamy specyfikację nowej konsoli:

  • 12 GB DDR5 RAM z przepustowością 326 GB/s i częstotliwością 6,8 GHz
  • niestandardowy układ procesora – 8 rdzeni o częstotliwości 2,3 GHz z pamięcią podręczną L2 4 MB
  •  6 teraflopsów  z szybkością 1,172 MHz, 40 jednostek obliczeniowych wykorzystujące funkcje architektury Polaris od AMD
  • Dysk znany z Xbox One S – 4K UHD Blu-ray
  • Kodeki wideo: HEVC/h.265, VP9, AVC/h.264, MPEG2, MPEG4 pt. 2, VC1/WMV9
  • Audio: Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, PCM 2.0/5.1/7.1, Dolby TrueHD, Dolby Atmos
  • HDMI (wejście i wyjście), 3x USB 3.0,  wejście SPDIF, system podczerwieni IR 
  • wbudowany zasilacz  (245W)  oraz nowoczesny układ chłodzenia
  • Wsparcie dla Kinect (tu ponownie potrzebny adapter jak w Xbox One S)

Zespół Digital Foundry posiadał wersję z dyskiem 1TB, ale nie podano jakie na start dostaniemy warianty do wyboru.

Porównując do PS4 widać znaczącą przewagę. Pomimo tego, że oboje posiadają 8 rdzeni to różni ich: pamięć, przepustowość, taktowanie procesowa, napęd blu-ray 4K  itd. Największe różnice doświadczymy na ekranach telewizorów z Ultra HD.

Potwierdzając jak rewelacyjny jest układ podzespołów XPS zaprezentowano wygląd Forzy Motorsport 6, który działa na nowej konsoli w 4K i 60 klatkach na sekundę. Wydajność procesora osiągała w momencie odtwarzania zaledwie 65% wydajności. To znaczy, że konsola ma jeszcze sporo mocy w zanadrzu. Jest to dobra wiadomość dla twórców gier, którzy mogą jeszcze bardziej podkręcać gry (cień, anty-aliasing, zwiększyć dystans widoczności itp.).

To nie koniec dobrych informacji. Microsoft powiadomił zespół DF, że każda gra z Xbox One w rozdzielczości 900p i 1080p bez problemu zadziała na Scorpio w natywnym 4K. To ma jeszcze większy sens, aby nabyć konsolę w dniu premiery, gdzie będziemy mogli cieszyć się wielką biblioteką gier w Ultra HD na start.

Potwierdza się również fakt, że dzięki nowym kodekom HEVC możliwe jest streamowanie gier w jakość 4K 60 fps i to nawet z wykorzystaniem HDR.

Eurogamer podkreślił także, że całe urządzenie jest w trakcie optymalizacji. Nie musimy się jednak martwić o przełożeniu premiery i odbędzie się ona jeszcze w tym roku. Zostaje jeszcze czekać na prezentację całego sprzętu z zewnątrz i poznać tajemniczą nazwę Projectu Scorpio.
 
>> ZOBACZ NASZĄ NOWĄ ZAKŁADKĘ SPOŁECZNOŚCI! <<

Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: