Cloud Gaming na PC w aplikacji już dostępny dla Insiderów

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft coraz szerzej wdraża grę w chmurze tam, gdzie tylko się da. Po przeglądarkach internetowych przyszła pora na aplikację Xbox dla komputerów.

O tym, że prace nad grą w chumrze za pomocą aplikacji Xbox na komputerach z systemem Windows 10 trwają, wiadomo nie od dziś. Swego czasu udało nam się nawet sprawdzić bardzo wczesną wersję tego projektu, opisując nasze wrażenia w oddzielnym tekście.

Dziś już niemalże w finalnym wydaniu mogą z tego wszystkiego skorzystać Insiderzy, którzy posiadają aktywną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. Wystarczy, że odpalicie aplikację Xbox na swoim komputerze, przejdziecie do zakładki „Game Pass”, a następnie wybierzecie z środkowej części ekranu „Granie w Chumrze”. To wszystko.

Cloud Gaming w Xbox App na PC

Oczywiście należy pamiętać, że wymagane będzie stabilne połączenie internetowe, najlepiej przewodowe lub Wi-Fi 5 GHz o szybkości przynajmniej 10 Mb/s. Gdy spełniacie wszystkie te warunki, pozostaje upewnić się, że kontroler widnieje jako podłączony, wybrać grę i można rozpoczynać zabawę.

Cloud Gaming w Xbox App na PC

Cloud Gaming w Xbox App na PC

Pamiętajcie też, aby po zakończonej grze zostawić możliwie jak najbardziej szczegółowy feedback (zostaniecie o to poproszeni), co pozwoli jeszcze bardziej dopracować usługę i udostępnić ją reszcie graczy.

Przypominamy zarazem, że rozgrywki poprzez przeglądarkę są już dostępne dla każdego posiadacza Xbox Game Pass Ultimate, bez konieczności bycia Insiderem.

Źródło: własne, informacja prasowa.

Autor wpisu:

Picture of Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 8 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: