Beta OneCast dostępna na androida! Streamuj grę na telefon!

Podziel się z innymi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

Znana graczom aplikacja z systemu iOS, dostępna jest już w beta testach na urządzeniach mobilnych z systemem Android!

Jeżeli zawsze chcieliście wypróbować, jak działa rozgrywka na małym ekranie, to teraz macie taką okazję. Startują bowiem testy aplikacji OneCast. Jest to w pewnym sensie namiastka projektu XColud. Tutaj jednak, musimy grac w obrębie swojej lokalnej sieci, a kontroler musi być połączony konsolą.

Udział w testach jest totalnie darmowy. Natomiast docelowo, po oficjalnej publikacji, ma być ona płatna, i posiadać jedynie czternastodniowy okres próbny. Nie wiem tylko, czy ten model ma sens, biorąc pod uwagę wspomniany, nadchodzący XCloud. Ale być może jednak warto spróbować i stwierdzić, czy takie granie może nam się spodobać.

Na ten moment OneCast nie jest jeszcze dostępne w sklepie Google Play. Plik instalacyjny (APK) możecie pobrać ze strony internetowej twórców. Koniecznie zróbcie to z telefonu. Aby dokonać instalacji pobranego pliku, będziecie prawdopodobnie musieli zatwierdzić na swoim urządzeniu z systemem Android instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Po instalacji, aplikacja poprosi o sparowanie jej z kontem Microsoft. My przeszliśmy cały proces i sprawdziliśmy jak to działa.

Pamiętajcie jednak, że OneCast, w żaden sposób nie jest autoryzowane przez Microsoft. Wpis ten powstaje w ramach ciekawostki, także nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne straty i tak dalej.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z naszej rozgrywki:

OneCast Android

OneCast Android

Jak widzicie, przygotowana jest też opcjonalna funkcja sterowania dotykowego. Jednak, aby grać bez przeszkód, potrzebujecie dobrze przygotowanej sieci. Konsola musi być najlepiej podłączona przewodowo, a telefon połączony z siecią 5GHz, jeśli tylko macie taką możliwość. To powinno zapewnić najlepsze warunki. W naszym przypadku odczuwalny był minimalny lag, nie powinien on jednak zbyt przeszkadzać w luźnej, rekreacyjnej grze.

Dajcie znać, co myślicie o takiej aplikacji!

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć:

Autor wpisu:

Piotr Dudek

Piotr Dudek

Człowiek i gracz. Od wielu lat gram na konsolach Microsoftu. Moją pierwszą był Xbox 360 w zestawie z Forza Motorsport 3. Jestem  fanem 4K na dużym ekranie.  Od 4 lat jestem w programie Xbox Insider, o którym często też tu piszę. GT: Marianek9.