Wsteczna kompatybilność to już 20% biblioteki Xbox 360

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Lista BC stale się powiększa.

Ruch Microsoftu włączający program kompatybilności wstecznej był i nadal jest strzałem w dziesiątkę. Prawie każdego dnia (nie licząc przerw świątecznych) Major Nelson zasypywał nas informacjami o nowych tytułach wchodzących do usługi backward compatibility. Wiele osób nie miało okazji zagrać w gry na konsolę poprzedniej generacji lub mnóstwo graczy chce po prostu wrócić do ulubionych produkcji.

Aktualnie biblioteka – działająca od listopada 2015 roku – mieści już ponad 300 tytułów, w które możecie zagrać na Xbox One. Listę z łatwością znajdziecie tutaj.  Ekipa odpowiedzialna za BC ogłosiła, że od przyszłego tygodnia dostaniemy nową serię gier.

xbox-onexbox-anonse» Zobacz również: TOP 5 nadchodzących gier w 2017 roku!

[ad type=”300×250″ align=”aligncenter” src=”” link=””][/ad]
 

Patrząc na to, że cała biblioteka gier na Xbox 360 posiada orientacyjnie 1722 tytułów (policzone przez jednego z graczy o nicku TheKoolestKid11), to jednak około 160 nigdy nie wejdzie do usługi wstecznej kompatybilności. Powodem jest potrzeba posiadania dodatkowego sprzętu, który nie jest możliwy do podłączenia z Xbox One. Chodzi o gry typu Guitar Hero, Rock Band itp.

Wychodzi na to, że mniej więcej 1,562 tytułów może być wstanie wejść na listę gier, które uruchomimy na obecnej generacji konsoli Xbox.  Aktualnie biblioteka BC mieści 308 gier, co wynosi 19,72% wszystkich wydanych gier na Xbox 360. Biorąc pod uwagę w jakim tempie Microsoft uruchamia kolejne produkcje w usłudze wstecznej kompatybilności, może się zdarzyć, że do końca 2017 roku otrzymamy ponad 50% gier z 360-tki!

 

facebookCodziennie piszemy o konsoli Xbox.
Polub nas na facebooku!


Autor wpisu:

Picture of Adrian Dudek

Adrian Dudek

Szanuję każdą platformę do gier. Jestem wielkim fanem festiwalu Horizon, co-opowych platformówek i zręcznościówek. Na co dzień przeciętny gracz, dumny tata, troskliwy mąż.  | Co-Founder WorldofXbox.pl

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: