Battlefield 2042.

Podziel się z innymi!

Facebook
Twitter
Email
Reddit
WhatsApp

Wojna totalna.

Napięcie i ekscytacja wśród graczy sięgnęła zenitu, gdy rozpoczęło się odliczanie do ukazania zwiastuna gry. A potem nastąpiło kolejne i czekaliśmy jeszcze jedną godzinę.

Na portalach społecznościowych można było wyczuć ogromne zaskoczenie,gdy pojawił się drugi zegar odliczający czas do ukazania się trailera. Jednak to nie odstraszyło największych fanów serii, którzy cierpliwie czekali na ten moment. Niektórzy wypatrywali znaków na zakłóconym obrazie, jednak dopiero o godzinie 17 mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć oficjalnie pole bitwy. Co wiemy o nowej strzelance?

Możemy spodziewać się powrotu do serii, z której to przecież słynie Battlefield, czyli wojny totalnej. A wszystko to przy dynamicznych burzach i destrukcji otoczenia. Czeka nas Podbój, Przełamanie i coś nowego – Strefa Zagrożenia, która znacznie różni się od dotychczasowych, znanych trybów. Jednak szczegóły jeszcze nie są znane. Ponadto w utajnionych informacjach czeka kolejny tryb, ale o nim dopiero dowiemy się 22 lipca podczas EA Play Live. Jednak pamiętajmy, że gra zaoferuje tylko tryb multiplayer, nad którym prężnie pracuje zespół więc nie zobaczymy żadnej fabuły dla pojedynczego gracza.

Battlefield 2042

Historia konfliktu

Rosnący poziom mórz, upadająca gospodarka – jakby świat stanął na głowie. Z roku na rok sytuacja zaczęła się drastycznie zmieniać. Począwszy od ogromnego huraganu, przez niedobory żywności i paliw po upadek Niemiec i rozwiązanie Unii Europejskiej.

Ludzi zaczęli łączyć się w grupy poszukując bezpiecznego miejsca. Bogaci i biedni, dawni wrogowie, połączyli siły by przetrwać. Te osoby nazwali siebie Bezpatami, podczas gdy media okrzyknęły ich typowo Bezpaństwowcami. Nie ufają rządom, nie chcą powrotu do kraju a zaogniona sytuacja między USA a Rosją zmienia się w rywalizację.

Większość satelit przestaje działać co wpływa niekorzystnie na sieci komunikacyjne. Rozbijające się samoloty i rosnące ceny złóż to dopiero początek. Nie wiadomo kto lub co jest odpowiedzialne za zaćmienie. Obie strony wystawiają do walki uzbrojonych Bezpatów. Niezależnie od wyboru strony, będą walczyć o swoją przyszłość. Ich wojna to nasza opowieść.

Tryby

W wojnie totalnej na konsolach Xbox Series X|S, Playstation 5 a także na PC staniemy na polu walki wraz z ogromną ilością graczy, ponieważ mowa tu o 128 uzbrojonych po zęby śmiałkach walczących na śmierć i życie. Natomiast na konsolach Xbox One i Playstation 4 pula graczy jest niższa o połowę. O połowę.

Tryb Podboju pomimo, że nadal jest ogromny to nieco uległ zmianie. Skupi się na sektorach składających się z kilku flag, a nie pojedynczych punktach kontrolnych. W Przełamaniu nasze taktyczne działania i przemyślane decyzje mają doprowadzić do obrony bądź ataku w zależności od strony którą gramy.

Specjaliści

Każdy gracz lubi pełnić ważną rolę w swoim zespole. Dlatego otrzymujemy nowy system specjalistów, którzy zostali podzieleni na cztery znane nam klasy. Wyposażenie możemy personalizować, podczas gdy specjalizacja jak i cechy pozostają niezmienne. Do dyspozycji dostaniemy 10 specjalistów, jednak na chwilę obecną poznaliśmy tylko czwórkę.
Webster Mackay posiada hak abordażowy i jest dość zwinny. Maria Falck specjalizuje się w chirurgii bojowej więc otrzymała pistolet na strzykawki, który może ratować kolegów w kryzysowych sytuacjach ale i zadać obrażenia wrogom. Piotr „Borys” Guskowski z cechą operatora wartownika, który posiada wieżyczkę zwaną systemem wartowniczym pozwoli dostrzec wrogie cele, które wieżyczka zaatakuje na określonym obszarze. Wikus „Casper” Van Daele posaida czujnik ruchu i drona zwiadowczego, który może oznaczać wrogów jak i „połaskotać” ich impulsem elektromagnetycznym.

Battlefield 2042

Mapy

Przed nami siedem ogromnych map, gdzie poczujemy na własnej skórze konflikt zbrojny. Mapy są zróżnicowane, co czyni każdą ciekawą na swój sposób. Wiele obszarów walk, korzystanie z pojazdów i zróżnicowany arsenał doda immersji podczas wielu godzin zabawy.

Battlefield 2042

Na Kosmodromie będzie czekać nie tylko wróg ale i burza, co oznacza nieprzyjazne warunki na polu walki o kompleks ze startującą z niego rakietą. Klepsydra to miasto pochłonięte przez pustynne środowisko. Nie zabraknie burz piaskowych, które zmniejszą widoczność. Południowokoreańska metropolia czyli walka pomiędzy wieżowcami czeka nas na Kalejdoskopie a tropikalne tornada uderzające w punkt handlowy, gdzie toczy się bitwa pomiędzy kontenerami ujrzymy na mapie Manifest. Kolejnym ciekawym obszarem będzie Wrakowisko na zachodnim wybrzeżu Indii, gdzie zostały porzucone statki. Nie mogło również zabraknąć mroźnego klimatu, który spotkamy na Rozłamie, gdzie wydobycie ropy naftowej oznacza niszczenie zbiorników i wybuchające pożary. Ostatnią mapą jest Odnowa. To tam powstał mur odgradzający obszary rolne, który miał zabezpieczać ludzi bogatych.

Battlefield 2042

Jeśli chodzi o arsenał to wiemy jeszcze niewiele, oprócz zaawansowanego uzbrojenia z 2042 roku. Będą to pojazdy opancerzone, odrzutowce i śmigłowce, robotyczne psy, haki z linami, drony jak i wingsuit. Najnowocześniejsze rodzaje broni inspirowane przyszłością także zasilą naszą zbrojownie.

Chcąc utrzymać społeczność przez lata, twórcy chcą zapewnić graczom ewolucję. Rozwijający się świat w ramach sezonów, które będą trwały po trzy miesiące będzie zachęcał do rozgrywki. Przepustki bojowe będą darmowe jak i płatne, co będzie skutkowało zróżnicowaną zawartością. W pierwszym roku otrzymamy cztery sezony, cztery przepustki bojowe i czterech operatorów.

Zobacz także: Xbox & Bethesda Games Showcase – dołącz do wydarzenia w niedzielę, 13 czerwca

Więcej informacji pojawi się tuż przed premierą gry, zaplanowanej na 22.10.2021, a już dziś zapraszamy Was na gameplay który odbędzie się na pokazie Xbox&Bethesda Games Showcase w najbliższą niedziele, 13.06.

 
Źródło: ea.com

Autor wpisu:

Picture of Katarzyna Pruska

Katarzyna Pruska

Przygodę z grami zaczęłam od Commodore 64 – dzięki starszemu rodzeństwu. Fanka dużych produkcji w 4K ale także indyków. Z „Zielonymi” od 2013r. GT: John McC1ain007

Promocje Xbox od CDKeys

Najnowsze wpisy, które warto zobaczyć: